Czego ja Ci mogę życzyć na święta?

grudnia 22, 2017

Tak już jest. Przed świętami składamy sobie życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, pieniędzy i tak dalej. Sranie w banie. Wszystkim to samo i zero przemyślenia. Byleby szybko, byle standardowo i następny. Nie o to chodzi. To nie tak panie miało być.

Tego Ci życzę, czego sam sobie życzysz


Ty dobrze wiesz, czego Ci trzeba. Jak jesteś zdrowy, to marna moja gadka, żebyś miał zdrowie. Jak masz szczęście, to co Ci go będę życzyć, skoro trzeba czegoś innego. Życzę Ci tego, czego sam sobie życzysz. Dokładnie tego, co tam gdzieś siedzi w Twojej głowie i do czego dążysz.

Życzę Ci, żeby urzeczywistnienie tego dało Ci radość. I nieważne, czy droga będzie łatwa i szybka, czy długa i ciężka. Tego nie przewidzimy. Tego ani ja, ani Ty nie wiemy i w sumie dobrze. Bo można brać z życia to, co przyniesie. Można się w nie rzucić, jak taki wygłodniały wilk i czerpać, doświadczać. I nigdy też nie wiesz, jak wyjdzie, ale życzę Ci, żeby wyszło dobrze.

Nie chcę Ci życzyć tego, co już masz, bo to strata słów. Intencję trzeba wysłać w tym kierunku, w którym znajduje się to, co chcesz dostać. Do tego zakamarka wszechświata, który trzyma to, co jest Ci potrzebne. Intencja musi być szczera, więc szczerze życzę Ci, żebyś wyszedł czy wyszła obronną rękę ze wszystkiego – cokolwiek się stanie. I nawet, jeżeli po drodze nie będzie różowo, to żeby koniec końców było pięknie.

Życzę Ci jeszcze, żeby tak bardzo się na nic nie spinać. Żeby łatwej przełykać gorzkie łzy i dostrzegać to, co piękne, zamiast tego, co brzydkie. Żeby nie tracić czasu na rzeczy, które Cię nie cieszą i ludzi, którzy nie dają Ci szczęścia. Żeby każdy dzień kończyć z uczuciem, że to był dobry dzień i każdy następny zaczynać z głębokim przeświadczeniem, że przetrwasz wszystko. Bo przetrwasz, tylko może jeszcze o tym nie wiesz.

Baw się dobrze w sylwestra. Kiedy wskazówka przekręci się na nowy dzień, pomyśl życzenie. Niech będzie śmiałe – nie ograniczaj się, bo świat kocha bezczelnych. No spójrz na mnie – czuję się przez niego kochana.

Kiedy nadejdzie Nowy Rok, pamiętaj, że to, co stare, to już przeszłość. Że nie warto roztrząsać starych spraw i nie ma sensu szukać dziury w całym. Życie jest dzisiaj, nie jutro czy wczoraj. To właśnie dziś możesz zrobić coś dla siebie, a tym samym dla świata, w którym żyjesz.

Zrób to i daj sobie trochę uczuć w te święta. Bez względu na to, czy bogate, czy biedne, niech będą szczodre w Tobie. Tam jest prawdziwa obfitość – nie na stole czy pod choinką. To w sobie masz niewyczerpane źródło wszystkiego, co piękne. Korzystaj z tego.

Wysyłam małą ciepłą iskierkę, która będzie z Tobą bez względu na to, czy obchodzisz święta, czy nie. Każdemu się należy.

Wesołych Świąt! Widzimy się po świętach.

1 komentarz:

  1. Chciałam napisać coś bardziej oryginalnego, w sensie życzeń, ale się kurde nie da. Byłaś pierwsza! Jesteś fantastyczną kobietą! Dziękuję za to co napisalaś i przesyłam Tobie właśnie takie życzenia, bez powtarzania się, beż ściemy, takie życzenia cudownych świąt. Czy je obchodzisz czy nie. Niech to będzie radosny czas :)
    Beata

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.