Prawo przyciągania – podstawowe zasady w jednym miejscu

listopada 24, 2017

Jak lukam sobie na bloga, to widzę, że znajdujecie mnie w sieci po haśle prawo przyciągania. Pytacie Google o prawo przyciągania pieniędzy, o przyciągnięcie miłości, konkretnej osoby, a nawet ostatnio zdarzyło mi się widzieć, że ktoś szukał „jak przyciągnąć pieniądze cynamonem”. Ludzka pomysłowość nie zna granic. :) Postanowiłam zebrać dla was w jednym wpisie takie podstawowe zasady prawa przyciągania, żeby łatwiej było się w tym wszystkim odnaleźć.

I taka wstępna uwaga: jeżeli myślisz, że ja się zawsze bezbłędnie stosuje do wszystkich zasad, to muszę Cię wyprowadzić z błędu. Niestety to wymaga kontroli i respektuję te zasady zwykle wtedy, kiedy mi się przypomni. Często robię też błędy, ale cóż – błądzić rzecz ludzka. Wybaczam to sobie.

1. Energia podąża za uwagą


To, co myślisz, to się staje. Albo staje się coś podobnego, ale ogólnie w podobnym kontekście i w podobnej wibracji. Energia sprawcza skupia się tam, gdzie skupiają się Twoje myśli. Im częściej jesteś myślami przy rzeczach pozytywnych, tym więcej energii sprawczej oddziałuje w kontekście pozytywnym i odwrotnie – im więcej się smucisz, tym bardziej energia przybiera postać destrukcyjną. Świat nie ocenia co jest dla Ciebie dobre, a co złe. Uznaje, że skoro się na czymś skupiasz, to znaczy, że tego chcesz.

2. Co myślisz, to masz


Kreując w umyśle negatywne wizje, przyciągasz do swojego życia negatywne zdarzenia. Myśląc strachem, dostajesz więcej strachu. Myśląc radością, dostajesz radość. Zawsze otrzymujesz taki ekwiwalent energetyczny, jaki zainwestowałeś.

3. Nie dostaniesz tego, czego potrzebujesz


Jeżeli czegoś potrzebujesz, pokazujesz jasno światu, że tego nie masz. Natomiast nie możesz dostać niczego, czego wprzód nie masz. To jest to: dziękujcie jeszcze zanim dostaliście. Świat daje Ci to, czym emanujesz. Emanując energią braku, będziesz nadal dostawał brak.4. Efekt może być dopracowywany w czasie

Czasami możesz dostać na początku jakąś namiastkę tego, czego sobie życzysz. Np. upominek w postaci breloczka z mini samochodzikiem, kiedy marzysz o normalnym aucie, ale nie zrażaj się. To nie oznacza, to jest już koniec. To sygnał, iż marzenie jest większe, trzeba więcej czasu, więc to wszystko dzieje się etapami, ale wszechświat pamięta, sam się przypomina.

5. Prawo przyciągania to myślenie dostatkiem, a nie brakiem

Jeżeli chcesz coś dostać, myśl i czuj tak, jakbyś już to miał. Dziękuj za to i ciesz się tym, chociaż nie ma tego jeszcze w planie fizycznym. Pamiętaj, że wedle tej filozofii wszystko już istnieje i jest nieskończenie wiele wariantów różnych zdarzeń, Ty się musisz tylko dostroić myślami i emocjami do wybranego wariantu. Więc poczuj się tak, jakby marzenie się już ziściło. Pomyśl sobie: jak bym się teraz czuł, gdyby…

6. W przyciąganiu ważne są wibracje

Uśmiechanie się na siłę może zmienić nieco Twój stan emocjonalny, ale nie zmieni stanu wibracyjnego. Jeżeli chcesz skutecznie przyciągać, musisz zmienić wibracje. Pozbywać się tego, co złe, smutne, straszne a otaczać tym, co wesołe, miłe i przyjemne. Zamiast szukać negatywów, rozglądać się za pozytywami. Po prostu czuć się dobrze, bo żadna technika nie będzie skuteczna, jeżeli nie będziesz się prawdziwie komfortowo czuć.

7. Zazdrość i złość oddalają Cię od celu

Każda negatywna emocja oddala Cię od celu, a szczególnie ta, która jest skierowana w Twoje marzenie. Jeżeli czekasz na jego realizację, a ono się nie spełnia i Ty się denerwujesz, złościsz w kontekście tego marzenia, to odpychasz je od siebie i niweczysz wszystko to, co do tej pory udało Ci się zdziałać.

8. Wizualizacja wzmaga proces kreacji

Wizualizując, czyli plastycznie wyobrażając sobie swoje spełnione marzenie, przybliżasz się do niego. Abraham Hicks mówili, że wystarczy 68 sekund czystej myśli, by wzbudzić potęgę kreacji. Wizualizując, nie stawiaj siebie w pozycji obserwatora zdarzeń tylko ich uczestnika. Oglądaj nie same rzeczy, ale siebie cieszącego się nimi. Nie chodzi o nowy samochód. Chodzi o radość z posiadania go.9. Najwięcej masz tego, o czym najczęściej myślisz

Zobacz, co zaprząta Twoje myśli w największym stopniu? O czym myślisz najczęściej? O chorobie? O biedzie? O brzydkich włosach? To, na czym skupiasz się najczęściej, pokaże Ci, co sobie tworzysz w przyszłości. Nie twórz sobie więcej tego, czego nie chcesz mieć w swoim świecie.

10. Najważniejsze jest to, jak się czujesz

Prawo przyciągania nie polega na tym, by przyciągać rzeczy czy zdarzenia, ale emocje wynikające z ich posiadania czy doświadczenia. Najważniejsze jest więc to, jak się czujesz, bo jeżeli czujesz się dobrze, to przyciągniesz to dobre samopoczucie związane z posiadaniem rzeczy, o której marzysz.

11. Dobrze jest mieć wyjście awaryjne, gdyby się nie udało

Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę, bo to nie daje Ci możliwości odwrotu. Możesz nie wierzyć w spełnienie, a wtedy z góry będziesz sabotować swoje działania. Powiedz sobie: jak się spełni to super, a jak nie, to nic się nie stanie, i tak będę szczęśliwy.

12. Im bardziej skomplikowane zadanie, tym więcej czasu potrzeba na realizację

Jeżeli nadasz swojemu marzeniu wiele konkretnych cech, to spełnienie go może być bardzo trudne. Przykładowo, gdy chcesz poznać bruneta z niebieskimi oczami, trzema tatuażami, dyplomem Harvardu, owczarkiem niemieckim, lubiącego literaturę lat ‘70, grającego w ping-ponga i hodującego pelargonie, to może być trudno. Powiedz lepiej, że wolisz przystojnego i wykształcanego oraz lubiącego zwierzęta człowieka. A już w ogóle najlepiej, jak powiesz, że chcesz poznać kogoś idealnie do siebie dopasowanego, kto od razu przypadnie Ci do gustu. Im więcej szczegółów, tym dłużej świat musi działać, żeby to wszystko ustawić tak, by spełnić Twoje marzenie.

13. Otaczając się negatywnymi emocjami i obrazami, niweczysz swoje działania

Przestań oglądać wiadomości (same w nich tragedie i kłótnie). Daj sobie spokój z wysłuchiwaniem utyskiwania sąsiadki i żal party z przyjaciółką. Nie zgłębiaj się w nic, co popsuje Ci humor. Wybierz świadomie, że nie będziesz się na tym skupiać, żeby nie mącić sobie energii.

14. Wyślij intencję i odpuść – nie trzymaj się tego kurczowo

Nie musisz codziennie bić pokłonów do nieba i przypominać o tym, że sobie czegoś życzysz. Wystarczy raz wysłać intencję jasno sprecyzowaną typu: Świecie, chcę tego i tego, bądź tak miły i weź się tam zakręć tak, żeby mi to dać. I koniec. Nie skupiaj się nad tym za bardzo. Odpuść, żyj własnym życiem. Czasami sobie przypominaj po to, by trochę wizualizować albo wczuwać się w to, jak to jest mieć to spełnione marzenie, ale ogólnie daj sobie na luz.

15. Nie skupiaj się na konkretach marzenia a na odczuciach z nimi związanych

Twoim celem nie mogą być same rzeczy czy zdarzenia, ale głównie to, co w związku z nimi czujesz. Pamiętaj, że chcesz czegoś nie dla samego stanu posiadania, tylko dla emocji z tym związanych – zabawy, radości, dumy, zdziwienia, uspokojenia, satysfakcji itd.

Ok, a teraz nie bądź sknera i puść to w świat za pomocą przycisku „Udostępnij” :) Miłego weekendu.

3 komentarze:

 1. świetnie ,że coś takiego przeczytałam ...daje dużo do myślenia:)))Dziękuję ..i będę tu wracać Pozdrawiam serdecznie Alutka :))

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie poczucie „satysfakcji” działa najmocniej.Z reszta w wizualizacjach np ciężko wzbudzić mi uczucie szczęścia, radości, ale satysfakcja szczególnie taka na zasadzie a nie mówiłam dziadu wstrętny ze jeszcze będziesz mnie po stopach całować działa zdecydowanie, tak z reszta przyciagnelam swojego byłego, chociaż już go nie chciałam po miesiącu i tak ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie wzbudzenie "wdziecznosci" za to ze cos juz sie stalo dziala najlepiej.
  W ogole ten stan najlepiej wywolywac gdy mamy dostep do podswiadomosci - polsen/medytacja

  W tym filmiku a raczej podcast (po angielsku) wszystko jest wytlumaczone - takie dopelnienie do artykulu.
  https://www.youtube.com/watch?v=Xp02R9fgSKI&t=211s

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.