5 produktów, które poprawią działanie Twojego układu pokarmowego

maja 19, 2017

Wzdęcia, wrzody, bóle brzucha, spowolnione trawienie? Twój układ pokarmowy może cierpieć z wielu powodów. Na szczęście natura dała Ci składniki, które pozwolą się uporać z większością problemów. Wykorzystaj je i bądź zdrów. Brzuch nie musi być powodem złego samopoczucia.

Jak poprawić działanie układu pokarmowego?


1. Śliwki na zaparcia

W śliwkach znajduje się duża ilość błonnika. Przechodzi on przez układ pokarmowy jak szczotka, zbierając resztki pokarmowe. Jeżeli odwiedzasz toaletę zbyt rzadko, to spróbuj śliwek a najlepiej suszonych.

2. Ogórki kiszone na problemy jelitowe

Zaburzona flora jelitowa to problemy z gazami, wzdęciami, bólami brzucha, a także uporczywą zgagą. Jeżeli masz te objawy, to zacznij jeść kiszonki. Kiszone ogórki i kapusta zawierają naturalne probiotyki, które sprawią, że Twoje jelita poczują ulgę.

3. Mięta na ból brzucha

Stary sposób naszych babć działa skuteczniej niż niejedne medykamenty. To wszystko dzięki temu, że mięta zawiera składniki, które zwiększają wydzielanie soku żołądkowego i pobudzają wytwarzanie żółci. Pomaga nie tylko na żołądek, ale też pozytywnie wpływa na wątrobę.


4. Gorzka czekolada na biegunkę

W gorzkiej czekoladzie znajduje się duża ilość polifenoli i związków garbnikowych, które wykazują działanie zapierające. Biegunka to jeden z tych przypadków, w których możesz jeść czekoladę bezkarnie. Jedna tabliczka pozwoli Ci poczuć zauważalną ulgę. Pamiętaj przy tym, by nie jeść w trakcie biegunki niczego, co zawiera błonnik.


5. Koper włoski – na wzdęcia

Wzdęty brzuch to nie tylko defekt „urodowy”, ale też ogromne utrudnienie w codziennym życiu. Na szczęście jest koper włoski, który pomoże pozbyć się gazów zalegających w jelitach. W koprze znajdują się między innymi glikozydy fenolowe i anetol (olejek eteryczny). Picie herbatki z kopru pobudza ruchu perystaltyczne, przez co treść jelitowa szybciej się przesuwa i zostaje łatwo wydalona.

Leki na trawienie i różnego rodzaju suplementy może i są skuteczne, ale apteka natury to zdrowie w najczystszej postaci. Sięgaj do niej, ilekroć Twój organizm bije na alarm.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.