10 produktów, dzięki którym zachowasz młodość

maja 07, 2017

Nie chcesz się starzeć prawda? Nikt nie chce, ale latka niestety lecą. Widzisz to w swoim spojrzeniu, stanie zdrowia i poziomie energii. Na szczęście nie musisz się szybko starzeć. Można to trochę odwlec w czasie. Poznaj gamę produktów, dzięki którym dłużej zachowasz młodość. Wprowadź je do swojej diety i nie przejmuj się wiekiem. Przecież masz tyle lat, na ile wyglądasz.

1. Natka pietruszki – pogromca wolnych rodników

W natce pietruszki znajdziesz ogromne ilości witaminy C (177, 7 mg w 100 g). To znacznie więcej, niż w cytrusach, które są uważane za najlepsze źródło kwasu askorbinowego. Pamiętaj, że kwaśny smak nie determinuje obecności witaminy w produkcie, ani tym bardziej nie wskazuje na jej ilość. Natka pietruszki jest w naszych warunkach najbogatszym źródłem witaminy C. Jej kopiasta łyżka pokrywa dzienne zapotrzebowanie i dostarcza też wielu innych składników. Wykorzystaj to, a Twoja skóra zyska świeży blask i opóźnisz pojawienie się zmarszczek.

2. Oleje roślinne – bogactwo witamin i NNKT

Olej lniany czy oliwa z oliwek to źródła dużej ilości Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych oraz wielu witamin i składników mineralnych. Tych tłuszczów nie musisz się obawiać, możesz spożywać nawet kilka łyżek oleju dziennie. Dzięki nim Twoja skóra zyska elastyczność i nawilżenie.

3. Orzechy – by młodość była wypisana na Twojej twarzy

Orzechy wspomagają mózg, a Ty nie doświadczasz spowolnionego myślenia i przez cały czas utrzymujesz jasność umysłu. Młodość to nie tylko to, jak wygląda Twoja twarz, ale też sposób, w jaki posługujesz się swoją głową. Jedz orzechy, a przekonasz się, że wtedy „główka pracuje”.

4. Owoce goji – dłuższe życie

Jagody goji dosłownie odmładzają organizm. Znane są od tysięcy lat, a ich działanie obejmuje między innymi spowolnienie siwienia włosów i ich wypadania. Dzięki owocom goji poprawi się też Twój wzrok i wzrośnie odporność.

5. Brokuł – zielone zdrowie

Brokuły wzmacniają paznokcie i chronią przed wypadaniem włosów. Dodatkowo też zapobiegają osteoporozie i wzmacniają układ immunologiczny. Sałatka z brokułów czy brokułowa zupa to nie tylko pokarm, to też swoisty kamień filozoficzny. Tylko pamiętaj, że efekt daje jedzenie, a nie patrzenie na różyczki brokuła.


6. Banany – pomoc dla serca

Sekretem działania bananów jest zawarty w nich potas. Wzmacnia on serce i układ nerwowy, a także reguluje ciśnienie krwi. Duża zawartość witaminy A sprawia, że banany bardzo dobrze działają na skórę. Witamina ta warunkuje napięcie i nawilżenie skóry i chroni ją przez zbyt wczesnym starzeniem.


7. Czosnek – wymieć starość

Ten, kto nie zna zalet czosnku, powinien się swojej niewiedzy jak najszybciej pozbyć. Czosnek jest znany od wieków. Działa jak naturalny antybiotyk, ale nawet silniej niż penicylina. Jedzenie czosnku pomaga pozbyć się stanów zapalnych i wspomaga leczenie trądziku. Działa też przeciwpróchniczo, a przecież zęby (w dzisiejszych czasach w ogóle ich posiadanie) są synonimem młodości.

8. Gorzka czekolada

Od dziś dostajesz pozwolenie na gorzką czekoladę i traktuj ją tak, jakby tabliczki wcale nie były słodyczami. W gorzkiej czekoladzie znajdują się katechiny i epikatechiny, czyli typy antyoksydantów, które chronią komórki przed starzeniem.

9. Zielona herbata – napój młodości

Chcesz wyglądać lepiej od koleżanek? Zmień kawę na zieloną herbatę. Przyniesie Ci to wiele dobrego, bo w zielonej herbacie znajduje się EGCG. Ten magiczny składnik sprawia, że skóra jest chroniona przed promieniowaniem UV i dłużnej utrzymuje młodość. Dodatkowo zielona herbata bardzo skutecznie eliminuje toksyny z organizmu, a wiesz na pewno, że te „szkodniki” sprawiają, że szybciej się starzejemy.

10. Pomidory – zbawienie dla skóry

Likopen zawarty w pomidorach chroni serce, zabezpiecza organizm przed nowotworami i obniża poziom cholesterolu. Jest też w stanie stymulować skórę do regeneracji i chronić ją przed działaniem promieni słonecznych.

Nie jest truizmem określenie, że jesteś tym, co jesz. Przecież składasz się z tych komórek, które przyjmujesz w diecie. One determinują stan Twojego ciała. Mogą zapewnić Ci młodość lub wręcz przeciwnie.

1 komentarz:

  1. Generalnie owoce i warzywa stopniowo poprawiają nasze samopoczucie ale to nie tabletka i trzeba czasu ,żeby po zmianie diety zauważyć efekty

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.