Jak szybciej spełnić swoje marzenia? 6 ważnych kroków

września 25, 2016

Każdego dnia zastanawiałam się, jak spełnić swoje marzenia. Co zrobić, żeby ziściło się to, czego tak bardzo chciałam. Spełnienie marzeń było moim celem i chciałam wszystko mieć już.
Natychmiast i tak, jak sobie wymarzyłam. To było głupie postępowanie. Straciłam wiele czasu, ale na szczęście teraz wiem już lepiej, na czym polega realizacja marzeń.

Jak spełnić marzenia? Instrukcja dla opornych


Słuchaj, będziemy bazować na kilku krokach i każdy z nich jest równie ważny, więc niczego nie pomijaj. Nawet jeżeli coś wydaje Ci się niewłaściwe, to chociaż to przetestuj, ok? Zaczynamy.

1. Pozbądź się potrzeby

Póki czegoś potrzebujesz, nie dostaniesz tego. Potrzeba to potwierdzenie braku czegoś. Jeżeli "potrzebujesz" wolnego dnia, to jest równoznaczne z tym, że teraz go nie masz. Póki czujesz potrzebę, realizacja marzeń jest odsunięta w czasie. Nadal trwasz w energii braku, zasilasz ją, a tym samym manifestujesz. Naucz się nie potrzebować. Zastąpić jakoś to, czego nie masz i w ogóle nie zwracać na to uwagi. Nie traktuj tego emocjonalnie. Nie rozpamiętuj, że nie masz czasu, nie żal się na to innym. Po prostu zajmuj się czymś ciekawym. Wyluzuj.

2. Puść wodze wyobraźni

Wyobraź sobie spełnione marzenia i spytaj samego siebie, czego tak naprawdę chcesz. Co jest istotną Twojego marzenia. Po co Ci wolny dzień? Dlaczego chcesz go teraz mieć? Co Ci da? Co mógłbyś dzięki niemu zrobić? Zadawaj sobie takie pytania i wczuj się w siebie. Wyobraź sobie, co robisz w wolny dzień. Obserwuj to w wyobraźni własnymi oczyma (z pozycji pierwszej osoby).

3. Poczuj, jakby to było spełnić marzenia

Poczuj emocje, jakie towarzyszyłyby Ci, gdybyś miał wolny dzień. Jak byś się czuł? Nie chodzi tylko o zauważenie obrazu tego, jak pielęgnujesz ogród, czytasz książkę albo robisz zakupy. Musisz poczuć emocje, które towarzyszą spełnieniu marzenia. W ten sposób omijamy wmawianie sobie i wizualizowanie, że właśnie to robisz. W taką wersję Twój umysł mógłby wcale nie uwierzyć, ale gdy pomyślisz i poczujesz, jakby to było, gdyby.... to nie ma sprzeciwu ani dysharmonii. Po prostu uczysz swój umysł i swoją podświadomość cieszyć się wolnym dniem. Jeżeli się tego nauczą, będą wiedziały jak osiągnąć spełnienie marzenia o wolnym dniu.4. Otwórz się na inspirację i podążaj za nią

Postanów, że przyjmiesz od świata inspirację i pozwolisz mu nieść się tam, gdzie zdecyduje. Zaufaj mu. Nie próbuj niczego kontrolować. Nie staraj się na siłę stawiać na swoim. Płyń z nurtem, on wie, gdzie ma Cię prowadzić. Postanów, że przyjmiesz wszystko, co umożliwi Ci realizację marzeń. Bo marzenia się spełniają, tylko trzeba pozwolić im wejść do swojego życia. Trzeba zgodzić się, by przyjąć pomysły, ostrzeżenia, znaki i wszystko to, co pojawia się na drodze. Nie oceniaj świadomym umysłem, wykorzystuj tu emocje, które pochodzą z Twojego wnętrza. Ufaj temu, co mówi serce. Ono mówi cicho, ale bardzo wyraźnie.

5. Wykonuj kroki w kierunku realizacji marzeń

Jasne, że możesz wyrazić intencję realizacji marzenia i bezczynnie czekać. Jednak lepiej będzie, jeśli coś w jego kierunku zrobisz. Cokolwiek, po prostu przebieraj nogami w drodze do celu. Jeżeli marzy Ci się wolny dzień, to nadrób trochę pracy wcześniej lub zapytaj szefa o możliwość krótkiego urlopu. Działanie to tworzenie, a podobieństwa się przyciągają. Masz w sobie wystarczająco wiele siły, bo dostać to, czego chcesz. Po prostu pozwól tej sile działać. Uwierz w swoją moc. Jeżeli Ty w nią nie uwierzysz, to świat też tego nie zrobi.

6. Dziękuj za to, co przychodzi

Spełniamy marzenia zazwyczaj wtedy, gdy nie próbujemy kontrolować tego, jak mają przyjść i w jaki sposób się zamanifestować. Czasami po drodze musi się zdarzyć coś złego, by Twoje marzenie się ziściło. Wcale nie jest dziwne, że z braku dostępnych możliwości, przeziębisz się i w ten sposób dostaniesz swój wymarzony wolny dzień. Świat zawsze dąży do jak najszybszej realizacji wedle tego, czym aktualnie dysponuje. Nie złość się, jeżeli marzenie spełni się w dość dziwny sposób. Przyjmij to i podziękuj. Zyskasz doświadczenie i nauczysz się, jak lepiej formułować swoje intencje. Nauczysz się też dystansu do siebie i do świata, a dopiero ten pokaże Ci, jak naprawdę spełnić marzenia.

Realizacja marzeń w pigułce

 

  • Chciej, ale nie potrzebuj.
  • Wyobrażaj sobie cel.
  • Poczuj emocje towarzyszące spełnieniu marzenia.
  • Otwórz się na inspirację.
  • Rób coś by zrealizować swój cel.
  • Dziękuj za wszystko, czego doświadczysz.

Gdy chcesz spełnić marzenia, musisz działać spokojnie i konsekwentnie. I pamiętaj, że dostaniesz tylko to, co jesteś gotowy przyjąć. Realizacja marzenia nie zawsze jest szybka. Wolny dzień dostaniesz być może na zawołanie, ale milion dolarów niekoniecznie zamanifestuje się tak szybko.

Wszystko zaczyna się od marzenia, ale marzenie to tylko ziarenko. Jeżeli nie podlejesz go działaniem, to nigdy nie wykiełkuje.

1 komentarz:

  1. Piękny post i wspaniała inspiracja do działania. O to chodzi, żeby nie tylko marzyć, ale i dążyć do spełnienia pragnień.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.