Najlepiej zarabiający blogerzy. Kto w blogosferze zgarnia największą kasę?

lipca 15, 2016
Dla jednych ludzi blog to miejsce, w którym mogą prezentować swoje zainteresowania, dla innych bardziej prywatny pamiętnik, w którym uzewnętrzniają się anonimowo. Istnieje również grupa ludzi, dla których blog jest źródłem niezłego biznesu. Fakt, że na blogach można zarabiać, nie jest chyba nikomu obcy. Oto zestawienie najlepiej zarabiających polskich blogerów według Onetu. Zobaczcie, kto został w nim ujęty.


 Ranking najlepiej zarabiających blogerów (kiedyś)

 

 1. Hatalska.com Blog Natalii Hatalalskiej generuje dochód rzędu 50-70 tysięcy złotych rocznie, przy czym jego wielkość jest nieregularna. Hatalska prowadzi bloga biznesowego, pisze świetnie i wiele osób traktuje ją, jako guru tej tematyki. Bloga odwiedzam i rzeczywiście widać, że Pani Natalia zna się na rzeczy jak mało kto.
 2.  Make Life Easier Blog Kasi Tusk. Córka premiera prowadzi jednego z najbardziej poczytnych w naszym kraju blogów. Onet stwierdził, że jej zarobki z blogowania wynoszą ok. 2 tysięcy złotych tygodniowo, co po odliczeniu kosztów prowadzenia bloga daje w przybliżeniu 100 000 złotych rocznie. Ale to nie koniec, bo wpisy sponsorowane, jakie zamieszcza premierówna mogą być warte kolejne 100 000!
 3. MediaFun Blog Macieja Budzicha. Popularny bloger, który udziela się w mediach, współtworzy telewizyjny program o tematyce internetowej. W plebiscycie Internet Standard uznany za człowieka roku 2009. Jego roczne dochody z bloga wynoszą 45-55 tys. złotych. Lubię czytać Budzicha, to taki swojski gość, który sprawia wrażenie pozytywnie zakręconego speca, „co internety robi”.
 4. AK74.PL Blog Artura Kurasińskiego, mistrza ciętej riposty i nieszablonowych poglądów. Sam zachęca reklamodawców do korzystania z powierzchni jego bloga i postępowanie to przynosi mu ok. 50 tys. zł rocznie. Pana Kurasińskiego nie znam, ale skoro tak dobrze mu idzie, czym prędzej muszę zainteresować się jego kawałkiem sieci.
 5.  Kominek (Teraz JasonHunt) Blog Tomasza Tomczyka znanego szerszej publiczności jako Kominek. Media, social media i emocje w wydaniu blogera, który sam siebie promuje jako najdroższego. Dba o powierzchnię reklamową swojego bloga, nie przyjmuje ofert byle jakich i oficjalnie twierdzi, że z blogowania da się żyć. Z bloga wyciąga przynajmniej 100 tys. złotych rocznie. Znany z nietuzinkowego podejścia do tematyki ogólnodostępnej, skandalista, ale czasami napisze coś, co ja uważam za wartościowe. Chyba najbardziej znany polski bloger, z gatunku tych: pisze o wszystkim i o niczym.
 6. Madamejulietta Blog Julietty Kuczyńskiej. Kontrowersyjna blogerka modowa, której zdjęcie znalazło się w magazynach „Nylon” i niemieckim „Vogue”. Szacuje się, że zarabia ok. 60 tys. złotych rocznie na blogowaniu. Taka tematyka mnie raczej nie zbytnio kręci, ale jak widać, chwytliwa jest i grono szafiarskich blogów rośnie w siłę.
 7. Kotlet TV Blog Pauliny i Michała Stępniów. Blogują pełną parą, kanał YouTube (z programem partnerskim), recenzowanie książek kucharskich, przepisy, testy sprzętu AGD. Szacuje się, że blog przynosi im ok. 180 tysięcy rocznego dochodu. Niby nic wielkiego, a jaki sukces. Na gotowaniu da się zarobić, jeśli nie skupiasz się wyłącznie do podania przepisu, to jesteś interesujący.
 8. AntyWeb.pl Blog Grzegorza Marczaka. Kawał dobrego marketingowego blog, który generuje ok. 50-70 tys. złotych rocznie (tyle co Hatalska.com). Do pewnego wpisu  Anyweb odnosiłam się tutaj. Bloga lubię, odwiedzam i z pewnością nie raz jeszcze o nim napiszę.
 9. Fashionelka.pl Blog Elizy Wydrych, studentki z Lublina. Lifestylowo o urodzie, modzie i testach produktów sponsorowanych. Na blogowaniu zarabia ok. 7 tys. miesięcznie, co w skali rocznej przekłada się na ok. 80 tys. złotych. Znów nie moja bajka, ale wygląda nawet nieźle.
 10. Gadzinowski.pl Blog Jacka Gadzinowskiego. Ekspercki blog o komunikacji internetowej zarabia dla niego 40-50 tys. rocznie. Często zdarzyło mi się „wpaść” na wpisy Gadzinowskiego w Google, co potwierdza moje przypuszczenie, że blog jest dobrze pozycjonowany i zawiera wartościowe materiały.
 11. Spidersweb.pl Blog Przemysława Pająka. Media i technologie w wydaniu Pająka odwiedza spora prawie 280 tys. unikalnych użytkowników. Autor, który pisze również do Przekroju, Newsweeka i Gazety.pl zarabia na blogu 50-70 tys. rocznie. Nie znam, ale czym prędzej się zainteresuje.

Jak widać, sumy zgarniane za blogowe wpisy to nie są drobne na waciki. Na blogowaniu można zarobić, co udowadniają powyższe przykłady i tylko od inwencji i pomysłowości autora zależy, jakie kwoty będzie on zdolny ze swojego bloga wycisnąć. W zestawieniu przodują blogi branżowe: Hatalska.com, Antyweb.pl, czy Mediafun.pl a drugą grupą najlepiej zarabiających są blogi modowe, czyli inaczej szafiarskie (jak ja nie lubię tego określenia!).


Kasi Tusk nie brałabym tak bardzo pod uwagę, wiadomo, jej sukces zależny był głównie od nazwiska. Natomiast pozostali blogerzy, to marki, które swoją działalnością wypromowały nazwiska. Wielokrotnie słyszy się, że podane powyżej kwoty mogą być zbliżone, że rzeczywistość wygląda tak, iż blogerzy zarabiają znacznie więcej. Jak jest, tego nie wiem, do portfeli im nie zaglądałam, ani wyciągów z ich kont również nie mam. Dane pochodzą z badan Onetu i jak wygląda ich przełożenie na rzeczywistość, tego się pewnie nie dowiemy. Blogerzy z pewnością chcieliby utrzymać nas w przekonaniu, że zarabiają więcej, wiadomo, wtedy ich wartość rynkowa rosłaby jeszcze bardziej.

Drogi bloger to dobry bloger. Pieniądze z blogowania są realne, to sprzedaż powierzchni reklamowej, wpisy sponsorowane lub testy nowych produktów. Sposobów zarabiania na blogu jest wiele. Powyżsi blogerzy z pewnością nie czerpią dochodów z programów partnerskich, czy sieci afilacyjnych - oni sami są chodzącą kasą, a ilości wyświetleń i fanów na Facebooku warunkuje o ile ich portfel powiększy się w danym miesiącu. Nie pozostaje nic innego jak życzyć im kolejnych sukcesów.

Co się zmieniło? Kto wypadł, a kto jest teraz na finansowym topie?

*Dane pochodzą sprzed dwóch lat. Obecne zestawienie z pewnością wyglądałoby inaczej.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.