Zabiorą Ci wszystko. Nie zabiorą Ci marzeń

czerwca 14, 2016
Przestań bujać w obłokach. Zejdź na ziemię - słyszysz. Zaczynasz myśleć, że marzenia są czymś złym, że to się i tak nie opłaca. Każdego dnia oddalasz od siebie to, czego chcesz. Myślisz, że i tak się nie uda, więc nawet nie warto próbować. Coś w środku wyrywa się, żeby zajść daleko, doświadczać i cieszyć się, ale sobie na to nie pozwalasz.Ludzie nie chcą, żebyś była szczęśliwa


Najbardziej boli szczęście innych ludzi. Zrozum to. Ludzie nie chcą Cię oglądać szczęśliwej. Naprawdę mało kto szczerze cieszy się z Twoich sukcesów. Większość mówi "wszystkiego najlepszego" a w duchu dodaje: "oby tylko nie za bardzo". Ci ludzie sprowadzają Cię każdego dnia na ziemię. Podcinają skrzydła i zakazują marzyć, bo boją się, że Ci się uda. Że oni wypadną wtedy słabo. W ich świecie możliwe jest tylko to, co dopuszczą do swojej świadomości. Nawet nie przychodzi im na myśl, że ktoś może więcej. Nie powinnaś ich słuchać.

Jeżeli czujesz coś w sercu - zrób to


Nie ma znaczenia, co to będzie. Nie jest ważne, jaką rangę ma dany wybór. Jeśli czujesz go całą sobą - wejdź w to. Co Cię obchodzi, co inni powiedzą. Oni i tak nie wzniosą się ponad Twoje marzenia. Dla nich świat kończy się 2 metry nad ziemią. Dla Ciebie nie ma granic. Henry Ford powiedział kiedyś:

Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz, w obu przypadkach masz rację.

Nikt nie zabierze Ci marzeń. Choćby nic miało z nich nie wyjść, noś je w sobie. Nikomu nie mów, ale rób swoje i nie słuchaj innych. Mogą Ci zabrać wszystko, ale nie to, co masz w sercu i umyśle. To jest Twoje. Korzystaj z tego i ciesz się tym. Kto wie, co będzie jutro. Za marzenia nie płacisz. Inni płacą słono za ich brak.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto powie Ci "nie dasz rady".  Nie powie to dlatego, że nie wierzy w Ciebie. On sam nie dałby rady i dlatego myśli, że to niemożliwe. Ty nie musisz tak myśleć. Ty masz wybór. Czas jest ograniczony. Nie marnuj go.

2 komentarze:

  1. Podoba mi się to Twoje stwierdzenie, że jeśli ktoś mówi nam, że nie damy rady, tak naprawde, mówi tak w oparciu o własne doświadczenia i czasami wcale nie życzy nam źle. Najważniejsze to mieć w życiu cel i do niego dążyć, a wszystko zaczyna się od marzeń. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Święta prawda. Idź swoją drogą a świat to zrozumie.

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.