Facet nie traktuje mnie poważnie - pozwalasz mu na to i się nie dziw

maja 29, 2016
Cześć kochanie!

Faceci to proste stworzenia. Dla nich czarne jest czarne, a białe białe i nie ma tutaj nic pośrodku. Nie ma nic pomiędzy tak, jak ma to miejsce w naszym przypadku. Wiele kobiet boleje nad tym, że ich mężczyźni nie traktują ich poważnie, że bawią się ich uczuciami. Ile razy słyszy się, że facet przychodzi tylko wtedy, kiedy czegoś potrzebuje lub wtedy, kiedy mu się po prostu chce. Co zrobić, gdy on nie traktuje Cię poważnie?


Gdzieś kiedyś przeczytałam taką bardzo dobrą radę: Kiedy on ciągnie, to Ty pchaj, a kiedy on pcha, to Ty ciągnij. Naprawdę jest to coś, co każda z nas, kobitek powinna wbić sobie do głowy. Błędem wielu kobiet (może i Twoim) jest to, że gdy facet zaczyna się oddalać i nas zlewa, my na siłę staramy się mu przypodobać i robimy wszystko, żeby jak najlepiej wypaść w jego oczach. Przykład:

- On się nie odzywa, więc ona przyjeżdża do niego z własnoręcznie upieczonym ciastem.
- On chce tylko seksu, więc ona stara się go przekonać do tego, jak to super jest być w związku.
- On nie dba o jej potrzeby, więc ona skacze koło niego, żeby pokazać mu, jak powinien wyglądać związek.

Wiesz, co sobie robisz takim postępowaniem? Nie tylko tracisz wiarę w siebie i swoje możliwości, ale też rozbestwiasz tego faceta do granic możliwości. On już wszystko ma i nie musi się starać.

Jeżeli facet nie traktuj Cię poważnie, Ty traktuj go jeszcze mniej poważnie

  • Zależy mu tylko na seksie? Wykorzystaj go tylko do sprawiania sobie przyjemności.
  • Dzwoni tylko wtedy, kiedy nie ma nic innego do roboty? Ty następnym razem spotkaj się z nim dopiero wtedy, kiedy niczego nie będziesz miała w planach.
  • Odwołuje spotkania, wystawia Cię i kreci? Rób to samo.

Jeżeli facet nie jest poważny w relacji z Tobą, Ty nigdy nie staraj się nadrobić jego braków. Najgorsze, co może zrobić kobieta w takiej sytuacji, jest udowadnianie, jaka jesteś super i zwracanie na siebie uwagi.

Pomyśl o czymś takim: kim byłby dla ciebie facet, którego mogłabyś mieć na jedno skinienie? Chciałoby Ci się w ogóle kiwać? Mnie nie, bo wiedziałabym, że mam go w garści. Nic, co przychodzi łatwo, nie cieszy. Wiemy, że możemy mieć go w każdej chwili. To może być bardzo trudne, ale zmuś się do braku kontaktu i staraj się za wszelką cenę powstrzymać okazywanie uczuć. Dasz mu do zrozumienia, że szanujesz swój czas i siebie. Taki „chłodnik” ustawi go do pionu i pokaże, że nie jesteś na każde skinięcie. Nic nie działa na facetów bardziej, niż brak kontaktu lub ochłodzenie kontaktów. Możesz mu tłumaczyć tygodniami, że coś jest nie tak, ale jeśli nie wykonasz zwrotu, to on i tak nie zrozumie. Nie obudzi się i ani chwili nie zastanowi.

Nie daj sobą pomiatać. Wycofuj się, kiedy tylko coś jest nie tak. Słuchaj serca i intuicji. One wiedzą najlepiej. Jeśli jakaś sytuacja boli, nie wolno się na nią godzić. Jeżeli jakiś człowiek sprawia ból, nie ma na niego miejsca w Twoim świecie.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.