5 skutecznych sposobów, żeby szybko spieprzyć sobie dzień

kwietnia 13, 2018

Są bardzo skuteczne, ale musisz stosować je skrupulatnie. Niczego nie omijać i dawać z siebie tysiąc procent. A wtedy na pewno się uda. Zobacz sposoby, dzięki którym z pewnością spieprzysz sobie dzień na amen.


1. Wstań lewą nogą i trąb o tym na prawo i lewo


Serio – jeżeli od samego rana nastawiasz się negatywnie i głosisz wokoło, że dzisiaj masz gorszy dzień, że dzisiaj się źle czujesz, że chomik Ci zdechł i kibel Ci się w domu zatkał, to programujesz się na cały najbliższy dzień i na kolejne tak samo. Nie ma nic gorszego, niż wstać lewą nogą ze świadomością, że się tak wstało. Lepiej to przemilczeć. Jeżeli masz zamiar od rana narzekać, to lepiej nie mów nic.

2. Wypij jedną lichą kawę przez cały dzień i nic więcej


Nasze organizmy potrzebują wody, a jak nagle zaczyna Cię boleć głowa, czujesz senność i zmęczenie to bardzo możliwe, że brakuje Ci albo tlenu, albo wody. Ewentualnie jedzenia. Zanim sięgniesz po kolejną przekąskę, najpierw się porządnie napij, ale nie jakiegoś lichego kawska, tylko wodę albo sok wypij i to dużo. Niewystarczający poziom nawodnienia może być skutkiem bardzo złego samopoczucia, a wtedy nic Ci nie wychodzi i każda godzina dnia wydaje się coraz gorsza.

3. Ubierz się w cokolwiek złapiesz


To, jak wyglądasz, ma wpływ na to, jak się czujesz. Jak się odstawisz, to wszystko jest jakieś takie lżejsze, bo nigdzie nie wstydzisz się iść, a jak spotkasz kogoś znajomego, to nie uciekasz wzorkiem. Kiedy wrzucisz na siebie cokolwiek, to masz tę świadomość, że wyglądasz do niczego i to bardzo cię blokuje. Wtedy, zamiast dumnie kroczyć, przemykasz tak chyłkiem, żeby cię tylko nikt w takiej wersji nie zobaczył? Warto? Pewnie, że nie warto. Lepiej poświęcić rano te 10 minut i wiedzieć, że wyglądasz przynajmniej znośnie, a wtedy uwierz, że cały dzień będzie jakiś taki łatwiejszy. Poznasz to szybko po poziomie pewności siebie.

4. Zdenerwuj się na pierdołę, która i tak niczego nie zmienia


Jeżeli chcesz sobie spieprzyć dzień tak totalnie i do końca, to wkurz się ostro na coś, na co i tak nie masz wpływu. Na przykład wpień się na to, że deszcz pada albo że trawa znowu w tym roku wyrosła zielona. Tylko tak porządnie się wkurz, z gradobiciem, a wtedy paskudny dzień murowany. Denerwować się na coś, na co nie masz wpływu, to jest totalna głupota, by tylko nerwy sobie zepsujesz i krew zakwasisz, a i tak absolutnie niczego to nie zmieni.

5. Idź spać z wyrzutami, że to był paskudny dzień i wszystko krytykuj


Nie żałuj sobie! Zamiast podziękować za te drobne momenty, w których było Ci dobrze, podsumuj dzień totalnie i do końca, że był paskudny i więcej takiego nie chcesz. Dodatkowo jeszcze skrytykuj wszystko i wszystkich, co tylko przyjdą na myśl – tak dla pewności. Tylko tak porządnie, żeby im w pięty poszło a murowane, że jutro i każdego kolejnego dnia będziesz mieć tak samo. Nie liczy się to, czego chcesz czy czego nie chcesz, ale to, czemu dajesz emocje. Jak dasz emocje paskudnemu dniu, to tak, jakby to było dla Ciebie ważne i jakbyś się prosił o powtórkę.

Jeżeli chcesz mieć okropne dni, to stosuj się pilnie do mojej instrukcji i nie pomijaj żadnego punktu. Od wstania aż do położenia się do łóżka narzekaj na wszystko, odburkuj ludziom i licz porażki. Nie ma możliwości, żeby nie udało się osiągnąć efektu totalnie paskudnego dnia. Pamiętaj też, żeby przy okazji popsuć humor każdemu, komu się da i nie dziękuj ani nie przepraszaj – takie słowa są zarezerwowane dla tych, którzy chcą mieć fajny dzień.

Mam nadzieję, że moja instrukcja trochę Ci pomogła i że oczywiście dostrzegasz ironię, ale mimo wszystko widzisz drugie dno.

Bajo.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.