Rocznica okiem kobiety, rocznica okiem mężczyzny, czyli jak nie dać plamy

września 19, 2017

Męski umysł pracuje inaczej niż kobieta, myśli mniej uczuciowo, bardziej konkretnie. Płeć piękna jest bardziej romantyczna. Nie pozwólmy jednak, aby wygrały stereotypy - niech zwycięży pomysłowość, bo jej brak to pierwszy stopień do oziębłości w związku, a to zawsze źle się kończy. Jeśli jednak Twoja druga połówka zapomniała o rocznicy, nie zrażaj się, lecz spróbuj obudzić u niego (lub u niej) ogień, który grzał Was całkiem niedawno przed ślubem czy krótko po.

Drogie Panie i Panowie, podzieliśmy ten artykuł na dwie części, liczymy, że uda się Was zainspirować, abyście byli... parą jak z obrazka i obchodzili swoją rocznicę tak jak trzeba.

Jeśli jesteś mężczyzną1. Włącz tryb romantyczny

Przypomnij sobie jak zdobywałeś swoją żonę. Musiałeś być niczym Hugh Grant w "Czterech weselach i pogrzebie". Jak DiCaprio w "Titanicu" bohatersko odstąpiłbyś jej szafę na środku oceanu. Wzorem Karola Strasburgera w filmie "Noc i dnie" wszedłbyś po kwiaty do wody po kolana żeby zebrać bukiet dla swojej ukochanej. Nie kojarzysz tych Panów? Czas przypomnieć sobie ich role w filmach romantycznych i przynajmniej na dzień rocznicy stać się jednym z nich.

2. Postaw na Internet

Internet to potęga informacyjna i inspiracyjna. Nie tylko dokształcisz się z zakresu panujących trendów, ale też w tajemnicy przed żoną zamówisz niespodziankę do pracy, aby wręczyć prezent w odpowiednim dla Ciebie czasie. Kobiety lubią wiedzieć wiele i często wiedzą o nas wszystko, dlatego pilnuj maila, na który przychodzą np. potwierdzenia zamówienia. Zachowaj się jak szpieg, który musi zachować tajemnicę. Mina żony, która zobaczyła niespodziankę będzie warta Twojego trudu. W Internecie znajdziesz wszystko.

3. Zmień się w artystę

Mimo, że nie przejawiasz talentów artystycznych masz szansę wykazać się jako... fotograf, malarz, grafik, a nawet poeta. Jak? Znajdź serwis, który przygotuje obraz za Ciebie. Ten może być większy, mniejszy, na akrylu, na drewnie, na płótnie itd. Ważna jest oczywiście treść. Na tzw. fotoobrazie możesz umieścić Wasze wspólne zdjęcie ze ślubu, z początków związku lub inny motyw - np. gotowe zdjęcie krajobrazu, który wzbudza w niej miłe odczucia, ulubiony plakat filmowy, jeśli jest fanką jakiegoś... Może też podaruj jej mały fotoobraz z widokiem na miejsce, które zawsze chciała zobaczyć, a potem pokaż jej dwa bilety, które kupiłeś i przekaż, że właśnie tam wybieracie się na weekend we dwoje..


4. Zapytaj jej

Jeśli jednak nie masz pomysłu, a powyższe Cię nie przekonują, bo uważasz, że ona tego nie polubi - bądź szczery. Kobiety uwielbiają takich mężczyzn i zapytaj delikatnie czy możecie wspólnie zaplanować waszą rocznicę ślubu. Spędzenie jej razem to przecież Wasze wspólne święto. Wcześniej jednak przygotuj listę pomysłów, żeby nie pomyślała, że pytasz jej z braku laku i lenistwa. Może być to np. mała fotoksiążka, w której umieścisz zdjęcia pomysłów opisanych tekstem - całość pokażesz żonie i być może właśnie odwiedzanie danych miejsc, będzie Waszym planem nie tylko na tę rocznicę, ale i kolejną. 

86807092.jpg

 Jeśli jesteś kobietą


1. Daj się uwodzić

Jeśli widzisz, że Twój mąż się stara, nawet nieudolnie naśladować jednego z Twoich ukochanych amantów filmowych, pozwól mu na to. Baw się z nim, przypomnij sobie czasy, gdy się do Ciebie zalecał. Nie neguj żadnego z jego pomysłów, daj mu się wykazać, bo na pewno stara się, aby Wasza rocznica była wyjątkowym wieczorem albo weekendem. Ciesz się z każdego prezentu, on przecież się stara, choć "Cztery wesela i pogrzeb" może jeszcze mylić z "Czterema pancernymi i psem".


2. Weź pod uwagę jego pasje

Nie wiesz kiedy jest spalony, nie kojarzysz Lewandowskiego, a Legia to dla Ciebie armia cudzoziemska? Nie martw się. Internet to kopalnia wiedzy, a poza tym znasz swojego męża i wiesz co lubi - poczytaj o tym, zaskocz go biletem na mecz jego ulubionej drużyny lub biletem koncertowym zespołu, który należy do jego gustu muzycznego. Jeśli jest fanem fotografii, zafunduj mu coś ze sprzętu fotograficznego, a następnie niech wykona Ci sesję foto.

100993247.jpg
3. Fotoplakat

Wspominaliśmy o biletach, ale skoro ma ulubioną drużynę to może wystarczy plakat z takim wizerunkiem? Niekoniecznie. Spraw, aby fotoobraz lub fotoplakat odżył. Jak? Zafunduj sobie sesję fotograficzną lub niech zaufana koleżanka zrobi Ci zdjęcie. Te umieść na fotoobrazie lub w małej fotoksiążce, którą dasz mężowi. Gdy on będzie przeglądał zamieszczone fotografie swojej kobiety, Ty ubierzesz się w strój, który miałaś na sobie podczas sesji - podobnie wystylizujesz też makijaż itd. Twój mąż będzie wniebowzięty mając w domu "kobietę z okładki".

4. Nic na siłę

Pamiętaj, to Wasze wspólne święto, więc spędzicie je tak jak chcecie, byle razem. Porozmawiajcie przed rocznicą, bo może niespodzianka nie będzie trafiona. Zaplanujcie wyjazd dalszy lub bliższy. Uzgodnijcie na jaki koncert chcecie iść lub na jaki spektakl do teatru wyruszacie. Możecie też spokojnie zasiąść razem przed komputerem i spędzić wieczór na wybieraniu Waszych najpiękniejszych zdjęć. Razem zaprojektujcie fotoksiążkę, w której umieścicie najważniejsze dla Was wspomnienia. Przy butelce wina i miłej muzyce, taki projekt będzie okazją to rozbudzenia Waszej pamięci, wyobraźni i poczucie pozytywnego smaku tamtych pięknych lat.

Artykuł powstał we współpracy z CEWE - producentem kreatywnych fotoprezentów, fotopamiątek i najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.
Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.