Przydatne gadżety do kuchni

sierpnia 30, 2017

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być w odpowiedni sposób wyposażone by spełniało ono swoją rolę. Pomóc mogą w tym ciekawe gadżety ułatwiające nie tylko przygotowanie posiłków i ich przechowywanie, ale także zmywanie naczyń. Pierwszą kategorię reprezentują dzbanki z miarką,  drugą – pojemniki na żywność z tworzywa sztucznego, a trzecią – dozowniki na płyn do mycia naczyń. 

Dzbanki z miarką


Wykonane z tworzywa sztucznego dzbanki z miarką pozwalają na precyzyjne odmierzenie ilości danego produktu niezbędną do przygotowania określonego posiłku. Skala narysowana na dzbanku może wyznaczać różne wielkości. Najczęściej są to mililitry, ale stosunkowo często pojawiają się na nich także gramy dla różnych produktów spożywczych (jak np. mąka lub cukier).

Dzbanki z miarką szczególnie nadają się do kuchni, w których przygotowuje się zupy i dania główne, sosy, ciasta, torty i desery. Wyposażone są one w uchwyt oraz w wylewkę, dzięki której znajdujący się w nich produkt nie wysypuje lub nie wylewa się.

Pojemniki na żywność z tworzywa sztucznego

Wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych pojemniki na żywność dzięki specjalnemu zamknięciu doskonale sprawdzają się w sytuacji, w której z różnych względów konieczne jest wcześniejsze przygotowanie posiłku.

Wybór pojemników jest bardzo duży. Istnieje możliwość zakupu do kuchni niewielkich pojemników próżniowych, za pomocą których transportuje się drugie śniadanie do pracy lub na uczelnię, większych pojemników idealnych do przechowywania obiadów dla całej rodziny oraz bardzo dużych pojemników, z wykorzystaniem których można przenieść całe ciasto.

Droższe modele pojemników mogą być używane w mikrofalówkach (do podgrzewania posiłków) i myte w zmywarce bez ryzyka, że ulegną one zniszczeniu. Stanowią one więc alternatywę dla naczyń kuchennych ceramicznych.

Dozowniki na płyn do mycia naczyń

Dozowniki na płyn do mycia naczyń pozwalają oszczędzić przestrzeń w kuchni dzięki ich wmontowaniu w zlewozmywak lub w blatu. Taka przestrzeń jest niezwykle ważna przy zmywaniu naczyń.

Szczególnie w mniejszych kuchniach duża ilość naczyń może sprawiać trudności w operowaniu butelką wypełnioną płynem do mycia naczyń. Ponadto dzięki dozownikom na płyn do mycia naczyń kuchnia wygląda niezwykle stylowo, ponieważ pojemnik z płynem do naczyń, na którym widnieje logo producenta nie znajduje się w widocznym miejscu lecz jest schowany w szafie.

Atutem dozowników na płyn do mycia naczyń do kuchni jest również możliwość ich uzupełniania od góry przez co nie trzeba ich wyjmować, gdy zostaną one opróżnione.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.