5 rzeczy, które wmówili Ci ludzie, a które nie są prawdą

lutego 27, 2017

Stereotypy są dla idiotów, a mimo to im ulegasz. Po co Ci to? Po co dajesz sobie wmówić coś, co nie jest prawdą? Wiesz, ludzie zawsze będą Cię trzymać przy ziemi, bo trudno byłoby im znieść Twój sukces czy zadowolenie.

Noszący jarzmo, które narzucił im ktoś inny, przekazują je Tobie. I później mamy takie obrazki:

- Ludzie wmawiają mi hipokryzję.
- Ludzie wmawiają mi, że jestem chora.
- Ludzie wmawiają mi, że nie mam racji.

Ciągle Ci coś wmawiają, nie mając pojęcia, jak jest naprawdę.

Wmawiają Ci, że...


1. Nie jesteś wystarczająco ładna, żeby...


Tutaj wstaw sobie dowolne. Kto do ciężkiej anielki powiedział, co jest ładne, a co nie? Ludzie, ale przecież nie wszyscy. To, że mnie podobają się różowe męskie koszule, to nie znaczy, że wszystkim. Nie jesteś zupą pomidorową. Nie wszyscy muszą Cię lubić i nie każdemu musisz się podobać. Nie ma czegoś takiego jak:

- Nie jestem wystarczająco ładna, żeby znaleźć chłopaka.
- Nie jestem wystarczająco ładna, żeby znaleźć dobrą pracę.
- Nie jestem wystarczająco ładna, żeby pozować do zdjęć.

Olej to. Niczego Ci nie brakuje. Jesteś. Żyjesz. Nikt się nie pomylił. Taka miałaś być i wszystko jest z Tobą w porządku. Utrzyj nosa tym, którzy myślą inaczej i zrób coś na przekór ich osądom.

2. Dobrzy ludzie mają w życiu ciężko


Przez pewien czas też tak myślałam, ale bądźmy szczerzy - powtarzamy sobie to sami tak często, że po prostu zaczynamy w to wierzyć. Raz przydarzy nam się coś złego, mimo że mieliśmy dobre intencje i myślimy: fakt, oni mieli rację, nie opłaca się być dobrym. Nieprawda! Nie słuchaj tego. Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. Dobrzy ludzie po prostu boją się, że ich dobro nie zostanie im wynagrodzone. Dostają w dupę, bo mają oczekiwania. Błogosławieństwem jest nie mieć oczekiwań.

3. Musisz stosować się do wszystkich zasad

Ok - musisz płacić podatki, musisz chodzić do pracy i nie wolno Ci przyjść do kościoła w kostiumie kąpielowym. Z takimi rzeczami nie dyskutujemy. Jest jednak wiele takich spraw, w których masz duże pole do popisu, a jednak podążasz za innymi, jak owca w stadzie.

- Nie wolno pokazywać języka.
- Nie powinno się wstawać od stołu, dopóki inni nie skończą jeść.
- Trzeba się słuchać starszych.
- Nie wypada odmawiać znajomym.

Realy? Tak naprawdę na wszystko mamy zakazy i nakazy. Nie jesteśmy wolni, bo ciągle ktoś zmusza nas, byśmy stosowali się do zasad. Może czasami warto je złamać i zrobić coś po swojemu. Jeśli nikogo przy tym nie krzywdzisz, to nikt też nie ma prawa Cię ganić.4. Lubić siebie to egoizm

Najgorsza głupota, jaką słyszał świat. Ty nie masz siebie lubić, Ty musisz siebie kochać. Nie dasz miłości innym, jeżeli nie masz jej dla siebie. Masz całkowite prawo doceniać swoje zalety i mówić o nich światu. Jeżeli ktoś pomyśli, że to megalomania to jest jego problem. Ten, kto nakazuje Ci skromność, zamyka Cię w klatce. Jeśli go słuchasz, robisz sobie prawdziwą krzywdę.

5. Pieniądze psują ludzi

- Bogaci ludzie są źli.
- Bogacze nie szanują innych.
- Był fajny, dopóki się nie dorobił.

Ok, ja rozumiem, że czasami zdarza się ktoś taki. Ludzi nie zmienisz, ale możesz zmienić podejście do nich. Może nawet nie wiesz, ile tego "bogacza" kosztowało, żeby znaleźć się tam, gdzie jest. Może stał się zgorzkniały, może zjada go stres. Nie oceniaj człowieka, zanim nie przejdziesz się w jego butach. Ale uwierz mi - pieniądze nie psują ludzi. Pieniądze to symbol. To energia, której my sami nadajemy znaczenie. Jeżeli uwierzysz, że bogaci są podli, to podświadomie będziesz robić wszystko, żeby żyć w biedzie. Tak profilaktycznie, żeby nie stać się takim, jak oni...

Nie daj sobą sterować. Masz mózg - korzystaj z niego.

2 komentarze:

  1. Czytam Twojego bloga i nie potrafię nie zgodzić się z tym, co piszesz. Mamy rozum, mamy wolną wolę, sami jesteśmy panami swojego losu. Dlatego cudze opinie nie powinny nami dyrygować. To nasze życie, nasz wybór. Nie dajmy się ograniczać temu, co nam próbowano wmówić, a będziemy oddychać swobodniej i odzyskamy stery naszego życiowego okrętu.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.