Afirmacje zdrowia - jak i dlaczego warto je stosować?

listopada 18, 2016
Afirmacje zdrowia to krótkie, pozytywne formuły, których zadaniem jest wprowadzać nasz umysł w określony stan. Afirmacje mają za zadanie wykorzenić nasze błędne przekonania i zastąpić je takimi, które będą nam służyć.Systematyczne powtarzanie afirmacji sprawia, że dokonują się niewiarygodne zmiany. Poniżej przygotowałam afirmacje zdrowia, które pozwolą Ci poprawić stan organizmu, łatwiej wyjść z choroby i zapobiegać jej pojawieniu się.

Naukowcy dawno już udowodnili, że stan naszego umysłu przekłada się na stan zdrowia. Ludzie oczekujący dobra i wierzący w nie, są znacznie zdrowsi, niż ci, którzy żyją z myślą o zagrażającej im chorobie. Stosowanie afirmacji zdrowia może wiele zmienić. Zresztą przekonaj się sam. Wypowiadaj je na głos, powtarzaj w myślach, nagraj i odsłuchuj albo przepisuj. Rób to systematycznie, przynajmniej przez tydzień, a najlepiej przez 21 dni.

 

Afirmacje zdrowia 


1. Otwieram się na zdrowie i dobre samopoczucie. Mój organizm działa idealnie.

2. Z każdym dniem jestem coraz zdrowszy/zdrowa i silniejszy/silniejsza.

3. Moje zdrowie poprawia się z każdą minutą.

4. Mój organizm wie, jak zwalczać chorobę i robi to, kiedy ja śpię.

5. Wszystkie komórki mojego ciała współgrają ze sobą w doskonałej harmonii.

6. Moje ciało jest zdrowe i piękne.

7. Proces naprawy i samoleczenia mojego organizmu działa bez zarzutu.

8. Każdego dnia przepełnia mnie energia i zdrowie.

9. Jestem okazem zdrowia i spokoju ducha.

10. Mój organizm oczyszcza się i leczy, by moje życie było jeszcze przyjemniejsze.

11. Moja kość zrasta się i powraca do pełnej sprawności.

12. Z każdym dniem odczuwam poprawę funkcjonowania układu krążenia.


Poszczególne afirmacje możesz stosować oddzielnie lub łączyć kilka zdań w dłuższą formułę. Możesz też nauczyć się samodzielnie tworzyć afirmacje zdrowia. Pamiętaj tylko o kilku bardzo ważnych zasadach.

Jak tworzyć afirmacje zdrowia?


  • Afirmacja musi być pozytywna, bo Twoja podświadomość nie rozumie słowa NIE. Tak więc nie możesz tworzyć afirmacji w stylu "nie boli mnie ząb", bo dla podświadomości jest to równoznaczne z "boli mnie ząb".
  • Im prostsza jest afirmacja, tym łatwiej ją zrozumieć, zapamiętać i przyswoić.
  • W afirmacjach zdrowia koncentruj się zawsze nie na tym, co jest teraz, a na tym, jak chcesz by było.
Czasami afirmacja może się spotykać z pewnym oporem. Dzieje się tak wtedy, gdy świadomy umysł wie, że ciało jest chore i po prostu nie wierzy w stwierdzenia typu "jestem absolutnie zdrowy". Wtedy dobrze jest zadziałać z pewną dozą sprytu. W takich sytuacjach używaj nieco innych afirmacji.

1. Jestem gotów przyjąć zdrowie.

2. Otwieram się na wyleczenie mojego ciała.

3. Pozwalam sobie, by moja noga goiła się w przyspieszonym tempie.

Afirmacje działają, jeśli wypowiadasz je z przekonaniem i jesteś systematyczny. Wiele razy udowodniono już, że stosowanie afirmacji zdrowia było w stanie przyspieszyć leczenie. Oczywiście z afirmacjami nie musisz czekać do momentu, aż zachorujesz. Dobrze jest stosować je także profilaktycznie. A co, przezorny zawsze ubezpieczony. ;)

1 komentarz:

  1. Czytałam o afirmacjach u Louise L. Hay. Zastosowałam. Obecnie, po trzech miesiącach bolesnej choroby zauważam piękne zmiany na lepsze. I ciesze się nimi niezmiernie.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.