Jak przestać się martwić? Cz.2

października 21, 2016
Ja też mam takie dni, w których widzę świat w czarnych barwach. To nie jest tak, że jest mi zawsze pięknie, ciepło i różowo. Każdy z nas ma "problemy". Ja mam, Ty masz i inni też mają. Pół świata pyta jak przestać się martwić, ale mało kto trafi znaleźć odpowiedź. To może sobie trochę ułatwimy, co? I popracujemy nad tym, żeby przestać się martwić.


Jak przestać się martwić? Zrozum, że inni mają gorzej


Nie wiem, w jakiej jesteś sytuacji. Nie mam pojęcia, jakim jesteś człowiekiem i co jest Twoim "problemem". Wiem natomiast jedno: jest wielu takich, którzy mają gorzej od Ciebie. Takich, którym życie naprawdę dokopało, a nasze sprawy to przy nich mały pikuś.

  • Pomyśl o tych wszystkich ludziach bez rąk i bez nóg. O niewidomych i głuchych. Boże, ile mamy szczęścia, że nas to nie dotyczy. Że ja mogę obsługiwać klawiaturę, zapisując dla Ciebie te słowa, a Ty masz oczy, które potrafią to przeczytać.
  • Pomyśl o tych, którzy żyją w Afryce w skrajnej nędzy albo w Korei Północnej, w ciągłym zniewoleniu. Ty możesz wyjść na ulicę, nie bojąc się, że ktoś Cię ostrzela. Możesz pójść do sklepu i kupić sobie jabłko albo wszystko to, na co się stać. Możesz, bo to jest dostępne. Możesz w autobusie bez obawy powiedzieć, że nie pasuje Ci rząd, nie bojąc się, że trafisz do więzienia.
  • Możesz się uczyć, możesz pracować, możesz podróżować. Możesz naprawdę wiele rzeczy.
Nigdy nie jest idealnie. Każdy ma jakąś swoją piętę achillesową. U jednych to związki, u innych kasa. Bywa różnie, ale mimo wszystko żyjemy lepiej, niż 80% świata. Nawet jeśli jesteś w ciężkiej sytuacji, to i tak jest ona lepsza, niż większości ludzi na ziemi!

Możesz przestać się martwić już teraz. Po prostu postanowić, że docenisz to, co masz. Energia wszechświata jest zadziwiająca. Ona rezonuje z Tobą. Jeżeli się martwisz, to dostarcza Ci więcej zmartwień. Jeśli szukasz sposobu na to, jak przestać się martwić - ona szuka razem z Tobą. Kiedy znajdujesz i jesteś wolny od zmartwień, to wszechświat wie, że ma Ci ich więcej nie dostarczać. To jest kwestią wyboru. Trzeba tylko docenić to, co się ma.


Odsuwamy na bok zmartwienia


Wiem, że czasami jest Ci ciężko. Doskonale rozumiem, że życie pisze różne scenariusze. Ale wiesz, co jest w takim przypadku mistrzostwem? Umiejętność odnalezienia mimo wszystko pozytywów sytuacji, w jakiej się znajdujesz i tego, z czego można się cieszyć. Na pewno jest wiele rzeczy, których inni mogą Ci zazdrościć. Kiedy Ty przejmujesz się rozstaniem z jakimś dupkiem, jakieś dziecko umiera z głodu. Gdy Ty przejmujesz się chwilowym brakiem pieniędzy, gdzieś na świecie ktoś stracił właśnie 100 milionów dolarów.

Nie mówię, że jedne tragedie są większe, a drugie mniejsze. Zaznaczam tylko, że wszystko jest kwestią interpretacji. Skoro jeden człowiek na świecie potrafi dostrzec tęczę w deszczowy dzień, to znaczy, że Ty też umiesz. Bo niby w czym jesteś od niego gorszy? W niczym! Jesteś równie wspaniałym człowiekiem.

Nie myśl ciągle o tym, jak przestać się martwić. Po prostu rozejrzyj się wokoło i podziękuj światu za to, co teraz masz. Musi się jakoś ułożyć. Jesteś wielką i cudowną istotą. Nie pozwól by "problemy" to przyćmiły.

Link do części pierwszej masz tutaj: Jak przestać się martwić? Cz.1

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.