Pięknie dziś wyglądasz

sierpnia 14, 2016


Może masz dziś zły dzień. Może coś Ci się nie udało. Może Ci przykro, może źle się czujesz. Masz okres? Rozbiłaś samochód, zerwałaś z chłopakiem? Oblałaś egzamin? Przypaliłaś obiad? Nie przejmuj się – pięknie dziś wyglądasz. Może nikt Ci dziś tego nie powiedział. Może w ogóle dawno już tego nie słyszałaś, ale to nic – pięknie dziś wyglądasz.


Mówisz, że masz na sobie stary dres? Że nie umyłaś głowy? Masz odrapane paznokcie? To nic – pięknie dziś wyglądasz.

Twierdzisz, że czujesz się samotna, że masz podkrążone oczy, że boli Cię noga? Rozumiem, ale wiesz co? Pięknie dziś wyglądasz.

Możesz znaleźć tysiące powodów, do tego, by czuć się przegraną. Setki negatywnych uczuć, by stwierdzić, że jesteś do niczego. Możesz wyliczać tu godzinami, ile masz wad i jak są straszne, jak jesteś brzydka i jak niewiele umiesz. Tylko wiesz co? Pięknie dziś wyglądasz.

Nie obchodzi mnie, jaka jesteś. Patrzę na Twe wnętrze, na duszę – a one u każdego z nas są doskonałe. Nawet u tych, których uważasz za potworów. Oni też pięknie wyglądają. Wystarczy spojrzeć na nich z odpowiedniej strony. Szukaj w ludziach dobra, a nie zła. Miłości, a nie zawiści. Szukaj w ludziach pozytywnych cech. Masz z nimi więcej wspólnego, niż myślisz.

Pięknie dziś wyglądasz. Przekazuj dalej dobro, które do Ciebie trafia.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.