Leczenie sodą oczyszczoną. Lecznicze właściwości sody

sierpnia 04, 2016

Choroba zmusza nas do łykania sztucznych tabletek, które obiecują wyzdrowienie. Czasami coś daje się wyleczyć, ale inny organ ciała zaczyna podupadać. W tradycyjnej medycynie prawie zawsze coś jest kosztem czegoś. Medycyna naturalna oferuje zdrowie bez skutków ubocznych. Leczyć może nawet zwykła soda oczyszczona. Do dziś jest bagatelizowana przez środowisko medyczne, ale jej skuteczność potwierdzają tysiące ludzi na całym świecie. Leczenie sodą oczyszczoną nie jest mrzonką – jest faktem.

Właściwości sody oczyszczonej


Zwykła soda za złotówkę z groszami może więcej niż Ci się wydaje. Przede wszystkim:

·        Odkwasza organizm, przywracając mu stan homeostazy.
·        Neutralizuje nadmiar soków żołądkowych, przez co usuwa zgagę i przeciwdziała powstawaniu wrzodów żołądka.
·        Soda leczy raka w różnych stadiach.
·        Neutralizuje jad komara (wystarczy wymieszać odrobinę sody oczyszczonej z wodą i nanieść na ugryzienie).
·        Stosowana jest podczas dializy nerek w celu zneutralizowania kwasów zawartych w krwiobiegu.
·        Soda zapobiega rozwojowi drobnoustrojów.
·        Przenosi dwutlenek węgla z tkanek do płuc, przez co wspomaga proces oddychania.

Soda oczyszczona a rak


Większość patologicznych stanów organizmu spowodowana jest przez zakwaszenie. Dzisiejszy tryb życia, dieta, powietrze, woda i wszechobecny stres sprawiają, że komórki naszego ciała ulegają systematycznemu zakwaszeniu. Jeżeli homeostaza zostanie zaburzona bardzo mocno, może to doprowadzić do rozwoju raka. Nowotwór rozwija się tylko i wyłącznie w kwaśnym środowisku. Zasadowe i neutralne są dla niego zabójcze. Soda oczyszczona na raka stosowana jest już od wielu lat. Oczywiście ze świetnymi rezultatami. Odkwaszanie organizmu sodą sprawia, że zmienia się pH w obrębie komórek nowotworowych i rak dosłownie zdycha. Niestety metoda ta jest bardzo mało popularna. Wiesz dlaczego? Koncerny farmaceutyczne, które działają w imię Nowego Porządku Świata, splajtowałyby. Nie mogą sobie na to pozwolić. Proponują nam chemioterapię. Wyniszczającą i drogą metodę, która ratuje niewiele istnień. Tymczasem leczenie raka sodą oczyszczoną nie powoduje praktycznie większych skutków ubocznych. W każdym razie nie zabija. Wręcz przeciwnie – przywraca do życia.

Odkwaszanie organizmu sodą sprawia, że pH guzów nowotworowych wzrasta, bez wzrostu pH innych tkanek, w tym krwi. Organizm sam wie, jak ukierunkować lecznicze właściwości sody oczyszczonej. Dowiódł tego członek Uniwersytetu Arizona Cancer Center dr Mark Pagel. Inny lekarz, dr Julian Whitaker opracował domową metodę leczenia sodą oczyszczoną. Jego przepis zakłada picie trzy razy dziennie mieszaniny składającej się z 2 łyżeczek sody oczyszczonej i dwóch szklanek wody. Leczenie raka sodą było testowane między innymi na myszach, ale mamy przecież na świecie tylu ludzi, którzy są żywymi dowodami na to, że terapia sodą oczyszczoną naprawdę działa.

Najlepsze efekty daje wstrzykiwanie wodorowęglanu sodu (sody oczyszczonej) jak najbliżej guza. Nie tylko powoduje to jego zmniejszenie, ale też przeciwdziała przerzutom.


Oczyszczanie organizmu sodą oczyszczoną


Soda oczyszczona służy nie tylko pacjentom onkologicznym, ale nawet z pozoru zdrowym ludziom. Oczyszcza organizm, przez co zapobiega rozwojowi chorób. Chroni tkanki, krew, układ pokarmowy i usuwa toksyny, które gromadzone są w warunkach zakwaszenia organizmu. Oczyszczanie organizmu sodą oczyszczoną sprawia, że toksyny są wydalane, a organizm może działać tak, jak stworzyła go matka natura. Profilaktyczne picie sody oczyszczonej nigdy nie zaszkodzi. Ważne tylko, bo robić to 2-3 godziny po posiłku. Wtedy, kiedy żołądek jest już względnie pusty. Jest to związane z tym, że soda zobojętnia kwa żołądkowy. Pita przy pełnym żołądku mogłaby doprowadzić do zalegania treści pokarmowej. Oczyszczanie sodą wystarczy wykonywać przez 3 dni z rzędu. Przy chorobach kuracja trwa dłużej i powinna być stosowana pod nadzorem lekarza, który cechuje się holistycznym spojrzeniem na zdrowie człowieka. Lekarz wierzący w medycynę konwencjonalną może Ci powiedzieć, że soda to zabobon i nastawić do tej metody negatywnie.

Soda oczyszczona na twarz i kąpiele w sodzie


Maseczka z sody to bardzo dobry sposób na zneutralizowanie zbyt kwaśnego odczynu skóry. Taką maseczkę warto wykonywać raz na jakiś czas podczas stosowania terapii kwasowych. Soda oczyszczona stosowna na twarz może złagodzić przebieg trądziku i przyśpieszyć gojenie się drobnych uszkodzeń. Bardzo dobrze działają także kąpiele w sodzie oczyszczonej. Do wanny z ciepłą wodą należy wrzucić 1-2 opakowania sody oczyszczonej i w takiej wodzie kąpać się 20-30 minut. Obolałe i zmęczone stopy można moczyć w roztworze sody oczyszczonej. Piętnaście minut w takiej kąpieli działa nie tylko relaksująco, ale też odświeżająco. Kąpiele w sodzie oczyszczonej dają ukojenie całemu ciału i pozwalają usuwać toksyny. Taką kąpiel można brać nawet 2 razy w tygodniu. Nie ma ona żadnych skutków ubocznych. Zasadowa pielęgnacja skóry jest wręcz propagowana przez specjalistów medycyny naturalnej.

Soda oczyszczona na zgagę


Jeżeli męczy Cię zgaga, rozpuść łyżeczkę sody w szklance przegotowanej, wystudzonej wody i wypij małymi łykami. Roztwór możesz dosłodzić naturalnym słodzikiem (np. stewią lub melasą). Soda oczyszczona na zgagę działa tak dobrze, jak tabletki zobojętniające kwasy. Może też pomóc w refluksie żołądkowym.

Soda oczyszczona na włosy


Nacieranie skóry głowy sodą oczyszczoną polecane jest w przypadku łupieżu. Z pomocą sody można przygotować też naturalny szampon. Zasadowe pH sody rozchyla łuski włosa i pozwala dokładnie oczyścić kosmyki. Sodowy szampon wymywa z włosów wszystkie pozostałości środków do stylizacji. Po myciu należy włosy zakwasić płukanką z octem jabłkowym. Jednakże stosowanie sody oczyszczonej na włosy przynosi dobre efekty tylko u osób o zdrowych i śliskich włosach. Soda oczyszczona na włosy suche lub mocno zniszczone mogłaby doprowadzić do pogorszenia stanu fryzury i jeszcze większego przesuszenia.


Wybielanie zębów sodą oczyszczoną


Odrobinę sody oczyszczonej zmieszaj z pastą do zębów i „wyszoruj” tą mieszanką zęby. Soda oczyszczona nie tyle wybiela, co usuwa osady z powierzchni zębów. Daje to efekt wybielenia, ale w rzeczywistości usuwamy tylko to, odłożyło się na zębach. Dodatkowo „dezynfekujemy” w ten sposób też jamę ustną. Drobnoustroje nie lubią się z wodorowęglanem sodu. Wybielanie zębów sodą oczyszczoną jest z reguły bezpieczne dla zębów, bo soda występuje w postaci bardzo drobnego proszku. Musisz tylko uważać, by nie podrażnić nią dziąseł.

Oczyszczanie organizmu sodą oczyszczoną to naturalny i bezpieczny sposób na zdrowie. Koncerny farmaceutyczne go wyśmiewają, a zależni od nich lekarze kwitują uśmiechem politowania. Niestety tak skonstruowany jest nasz świat. Człowiek ma płacić krocie za swoje zdrowie, a i tak nigdy go nie doświadczyć. Wmawia nam się, że tylko cudowna tabletka sprawi, że będziemy żyli w zdrowiu i szczęściu. Tymczasem kuracja sodą oczyszczoną udowadnia, że organizm nie potrzebuje wiele do zdrowia. Nie trzeba zasobnego portfela, żeby wyleczyć się z większości chorób.

Leczenie sodą oczyszczoną w warunkach domowych polega zazwyczaj na rozpuszczeniu łyżeczki sody w szklance wody i picie takiej porcji 3 razy dziennie przez 3 dni. Kuracji nie wolno zbytnio przedłużać, bo może to doprowadzić do zbytniego podwyższenia pH ustroju, a to może być niebezpieczne. Leczenie sodą oczyszczoną grzybicy i innych schorzeń powinno być realizowane rozsądnie i z dokładną obserwacją własnego ciała.

Soda oczyszczona nie kosztuje wiele. Kuracją sodą jest natomiast prosta. Może warto spróbować, zanim połkniesz kolejną, magiczną tabletkę?

2 komentarze:

  1. Ciekawy wpis. Nie znałam do tej pory aż tylu znakomitych właściwości sody. Chyba warto się jej dokładniej przyjrzeć i przetestować.

    OdpowiedzUsuń
  2. " Neutralizuje nadmiar soków żołądkowych, przez co usuwa zgagę i przeciwdziała powstawaniu wrzodów żołądka." Nadmiar kwasów? Przecież inaczej nie strawimy prawidłowo białka i nierozpoznane, niestrawione frakcje przedostające się do krwi są przyczyną autoimmunologicznej reakcji organizmu! Przeszedłem przez coś takiego. Na temat zgagi wypowiada się Jerzy Zięba w "Ukryte Terapie". Najważniejsze żeby po wypiciu sody dopiero po pół godziny można przystąpić do posiłku. Nie jestem lekarzem, ale kieruję się zdrowym rozsądkiem. Najgorsze są niedopowiedziane historie.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.