Złe może być początkiem dobrego.Tylko Ty masz sieczkę w głowie...

lipca 06, 2016


Cześć kochanie!

Gdy doznajesz czegoś złego, wydaje Ci się, że to koniec świata. Myślisz, że wszystko się zawaliło albo zawali. Czujesz, że to, co się stało zniszczy Cię. Powiem Ci coś - czasami coś musi jebnąć, żeby wyłoniło się coś lepszego. Ty teraz tego nie widzisz, ale wystarczy zaufać.

Zaufaj, że to co się dzieje, ma się dziać


Zobrazujmy to.  Zakochujesz się w kimś i ten ktoś Cię zostawia. Myślisz, że nic dobrego Cię już nie spotka i że właśnie straciłaś miłość życia. Aż tu nagle po jakimś czasie pojawia się ktoś, w kim zakochujesz się jeszcze mocniej i kto traktuje Cię jeszcze lepiej niż poprzedni partner. Okazuje się, że świat dbał o Ciebie, odebrał Ci kogoś, żeby dać Ci kogoś lepszego. Wtedy tego nie wiedziałaś. Rozumiesz to dopiero po latach.

Możesz stracić pracę tylko po to, żeby dostać kiedyś lepszą albo rozwinąć własny biznes. Gdybym ja nie straciła kiedyś pracy, nie miałabym teraz firmy. Oczywiście wtedy nie kierowałam się jeszcze tym tokiem pojmowania, ale zasada działała. Gdybym nie zdecydowała się zrezygnować z czegoś, czego pragnę, nie dostałabym czegoś, co kocham teraz jeszcze bardziej.

Nigdy nie wiesz, jaki jest cel i do czego dojdziesz. Dlatego nie postrzegaj niczego jako zło. Dopatruj się w tym zapowiedzi czegoś lepszego. Ufaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Że nie ma rzeczy, które są tylko po to, byś cierpiała. Otwórz się na szersze spojrzenie. Stań z boku i powiedz:

- Ok., zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło


Każda przykrość może być początkiem szczęścia. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz i na co się nastawiasz. Zdystansuj się od złych zdarzeń, bo one też czemuś służą. Bóg/Wszechświat nie gra w kości. Ty sama też nie doświadczasz niczego bez powodu.

Wypatruj dobrego. Jesteś do tego stworzona. Wypatruj uśmiechu, ciepłych serc. Wypatruj szans. Dane jest Ci doświadczać cudu życia, a wszystko w każdej chwili może się zmienić. Nic nie trwa w stagnacji, bo życie to proces tworzenia. A może jutro stworzysz coś, co sprawi, że tamto zdarzenie okaże się największym błogosławieństwem, jakie Cię spotkało. Ufaj światu i sobie, a on zacznie się odwdzięczać. Zaufanie to akceptacja i miłość – najpiękniejsze, czego możesz doświadczyć.

Rzeczywistość skonstruowana jest tak, że po każdej akcji następuje reakcja. To niekończąca się pętla, ale do kręcenia się potrzebuje tego, żeby w nią wskoczyć.

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.