Bądź swoją najlepszą przyjaciółką

czerwca 11, 2016
Każda z nas chce mieć przyjaciółkę. Taką od serca, która zawsze nas zrozumie i która zawsze wesprze wtedy, kiedy będzie nam źle. Czekamy, aż taki ktoś przyjdzie do naszego życia i rozglądamy się nerwowo. Niepotrzebnie. Ten ktoś jest z nami od zawsze. Swoją najlepszą przyjaciółkę masz zawsze przy sobie - sama nią jesteś. A jeśli nie, to zacznij nią byćChce mieć przyjaciółkę


Być może liczysz, że w Twoim życiu pojawi się ktoś, do kogo zawsze będziesz się mogła zwrócić. Może czekasz na to, aż poznasz kogoś, kto w końcu Cię nie zawiedzie. Kogoś, kto Cię nigdy nie opuści, kto zawsze Cię zrozumie. Naiwnie wierzysz, że znajdziesz to na zewnątrz. Liczysz na innych ludzi i chcesz, żeby wykonywali robotę, która należy do Ciebie. Wiesz, przyjaciółki czasami zdradzają. Tak samo jak faceci. Czasami odchodzą lub przestajemy się z nimi dogadywać. Nigdy nie dostajesz nikogo na zawsze. Masz ludzi tylko na chwilę. Nie możesz żądać, by byli już do końca. Skoro tak, to czy idea przyjaźni jest od początku spisana na straty? Niekoniecznie. Przecież masz siebie. Najcudowniejszą osobę, którą możesz spotkać w życiu.

Bądź dla siebie dobra


Jeżeli patrzysz w lustro i myślisz "znowu ta gęba", to jak inni ludzie mają Cię polubić? Jak mają Cię pokochać, skoro Ty sama z trudem znosisz samą siebie? Świat odbiera Cię dokładnie tak, jak Ty sama siebie odbierasz. Jest odbiciem tego, co o sobie myślisz. Czemu jedne kobiety są dosłownie w czepku urodzone, mimo że ciągle wymagają i noszą głowę tak wysoko? Można powiedzieć, że to zołzowate księżniczki, ale zobacz - one sobie doskonale radzą. Zawsze mają najlepszych facetów, najciekawsze życie, najładniejsze sukienki. O co tu chodzi? A te szare myszki, które nigdy w siebie nie wierzą? Jakie są? Nikt nie zwraca na nie uwagi, dla nikogo nie są ważne i nikogo nie mają. Jak myślisz, dlaczego tak jest?

Świat daje Ci to, czym emanujesz. Jeżeli lubisz siebie i jesteś dla siebie dobra, to w Twoim otoczeniu automatycznie pojawiają się ludzie, którzy lubią Ciebie i są dla Ciebie dobrzy. Tego nie można wytłumaczyć, bo to jest jak magia, ale funkcjonuje i stykasz się z tym na każdym kroku. Pomyśl tylko przez chwilę, czy coś się stanie, jeżeli postanowisz być od dzisiaj dla siebie dobra? Nie traktuj się w taki surowy sposób, jak traktują Cię inni. Bądź swoją najlepszą przyjaciółką.

Jak być dobrą dla siebie?


Wykorzystaj proste sposoby. Piękno tkwi zawsze w prostocie.
  • Pozwól sobie dziś na tyle snu, ile potrzebujesz. Niech facet raz zrobi sobie kanapki do pracy sam. Czemu wciąż nadskakujesz jemu, a zapominasz o sobie?
  • Zrób sobie domowe SPA, potraktuj swoje ciało z czułością. Daj mu to, czego potrzebuje. Zadbaj o włosy, dłonie, stopy. Odpręż się, nawet jeżeli jeszcze nie zrobiłaś prania. Czy świat się zawali, jeżeli dzisiaj nie wypierzesz dzieciom ubrań?
  • Spójrz na siebie przychylniej. Zauważ mocne strony, zamiast ciągle wynajdywać wady. Obiecaj sobie, że przez tydzień każdego dnia będziesz pamiętała o jednej ze swoich mocnych stron. Ciesz się nimi.
  • Postaw siebie na pierwszym miejscu. Jeżeli myślisz, że najważniejsza musi być rodzina, to zauważ, że przecież Ty też jesteś członkiem tej rodziny. Tak więc Ty też jesteś najważniejsza. Niech jeden dzień w tygodniu będzie Twój. Zajmij się wtedy maksymalnie sobą.
  • Nie masz się komu wygadać? Odpręż się, zamknij oczy i wyobraź sobie siebie, jako małe dziecko. Powiedz tej dziewczynce o wszystkich swoich obawach i problemach. Zapytaj ją w wyobraźni, co by na Twoim miejscu zrobiła i przytul ją. Gwarantuje, że poczujesz się wzruszona.
  • Zauważ, że jesteś. Staraj się robić różne rzeczy świadomie. Bądź tu i teraz kiedy gotujesz obiad, uprawiasz seks i myjesz podłogę. Czuj zapach, obserwuj kolory, doświadczaj otoczenia. Pomyśl sobie: acha, tu jestem ja i teraz robię kanapki. Samo zauważenie siebie sprawi, że poczujesz się ważna. Przecież istniejesz, a to jest wystarczający powód do tego, byś była ważna.Kobieto, jesteś cudem. Najpiękniejszym stworzeniem we własnym życiu. I najważniejszą osobą, o której zawsze powinnaś myśleć. To nie jest egoizm, to zdrowe podejście do cudu własnego życia. Myśl o sobie zawsze, nawet wtedy, kiedy jest źle. Inni automatycznie zaczną myśleć dobrze o Tobie. Nikt nie zarzuci Ci, że jesteś samolubna. Ludzie wokoło zobaczą, że tak powinno się traktować samego siebie. Kiedy nie ma nikogo, zawsze jest ktoś, kto może dać Ci chwilę szczęścia. Po prostu pozwól sobie, żeby tego doświadczyć.

Dzisiaj jest najlepszy dzień na to, żeby wprowadzić zmiany. Nie jutro ani za tydzień. Świat na Ciebie nie poczeka. Odwlekanie to strzelanie sobie w łeb w zwolnionym tempie.

2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.