Nigdy nie czekaj na wsparcie innych - nie jest Ci potrzebne

stycznia 04, 2016
Możesz nie musieć czekać
Czy ktoś powiedział Ci kiedyś, że jesteś nieodpowiednia, niewłaściwa lub w ogóle nie taka, jaka powinnaś być? Czy ktoś dał Ci do zrozumienia, że się do czegoś nie nadajesz, że nie powinnaś czegoś robić, że cokolwiek zrobisz, to i tak nic z tego nie będzie? A może ktoś od razu podcinał Ci skrzydła, kiedy wymyśliłaś coś nowego i starał się za wszelką ceną umniejszyć wagę Twojego pomysłu?

Ile razy słyszałaś:

  • Nie nadajesz się do tego.
  • Nie uda Ci się.
  • Jesteś za słaba.
  • Za wysokie progi na Twoje nogi.
  • To nie dla Ciebie.
  • Nie tacy próbowali.
  • Tylko tracisz czas itd.

Ile razy to słyszałaś? Być może słyszysz to ciągle i coś tam w sercu wyrywa się, żeby krzyczeć: Nie! Nie macie racji! Mnie się uda, ja jestem wystarczająco dobra! Później siadałaś i zastanawiałaś się, dlaczego ten świat jest taki podły, dlaczego ludzie nie pomagają Ci, tylko zawsze stają na drodze i ściągają w dół. Tak jest w życiu każdego z nas. Każdy ma chyba takiego kata, który ukróci nawet najlepszy pomysł, wyśmieje albo uśmiechnie się z politowaniem.

Czasami są to obcy ludzie, a innym razem najbliżsi. O ile takie słowa z ust obcych nie bolą tak bardzo, to już słyszane od najbliższych stają gulą w gardle. Powiedz, jak wielu rzeczy nie zrobiłaś, jak wielu pięknych chwil nie miałaś okazji przeżyć, dlatego, że ktoś Ci powiedziała, że to nie dla Ciebie? Ile razy aż rwałaś się, żeby coś zrobić, ale poddawałaś się, wiedząc, że i tak nikt Cię nie poprze, że nikt Ci nie pomoże?

Nie musisz odpowiadać…

Czasami człowiek mógłby góry przenosić, gdyby tylko miał poparcie w najbliższych i gdyby tylko otoczenie mobilizowało go do działania, gdyby dodawało otuchy i przekonywało, że jest z Tobą. Tymczasem ludzie tego nie robią. Wiesz dlaczego? Wiesz, czemu nie powiedzą Ci, że Tobie się uda, że Ty zasługujesz i dasz radę? Bo są zamknięci w swoich sztywnych ramach, uwiązani za kołnierz przy ziemi. Oni żyją jak w Matrixie i śmiertelnie boją się, że Ty możesz wznieść się ponad nich i coś osiągnąć w świecie, który oni uznają za beznadziejny.

Przestań czekać na pomoc, przestać łudzić się, że ktoś da Ci impuls do działania, bo możesz tak spędzić całe życie. Jesteś cudowna, doskonała i dokładnie taka, jaka masz być. Nie jest ważne, czy Ci się uda, nie ma znaczenia, jak duży cel przed sobą stawiasz, czy to budowa domu, czy tylko zrzucenie 5 kg do wiosny. To nie jest ważne. Liczy się tylko to, żebyś przestała czekać, aż ludzie zaakceptują Twoje wybory, raczej tego nie zrobią, bo to równałoby się z ich osobistą porażką. Ale Ty, Ty jesteś wspaniała, bez względu na to, co ktoś mówi, bez względu na to, co masz i jak wyglądasz.

Musisz być wspaniała dla siebie, a reszta niech tkwi dalej przy ziemi. Za nich życia nie przeżyjesz, a czekając na ich aprobatę, tylko zniszczysz własne. Nie czekaj na to, aż ktoś powie Ci, że jesteś wystarczająco dobra, że teraz to już dasz radę. Nie potrzebujesz niczyich potwierdzeń.

Możesz po prostu być sobą

Podnieś głowę i idź. Niech się sypie nawet wszystko to, co chcesz, żeby trwało wieki. Bez względu na to, co będzie, pamiętaj, że jesteś wspaniała.

Co mówili Ci ludzie, kiedy popełniałaś błędy? Czy sądzisz, że mają prawo decydować, jak dobrą powinnaś być?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.