Myśli tworzą naszą rzeczywistość

stycznia 31, 2013
Myśli tworzą rzeczywistość - to nie teza, to potwierdzony fakt i choćbyś nie wiem jak bronił się prze jego zrozumieniem, nic to nie zmieni. Nasza rzeczywistość jest kreowana poprzez to, co utrzymujemy w swoich umysłach, poprzez nasze myśli, oczekiwania, marzenia i obawy.

Kiedy świat ujrzał film Rhondy Byrne "The Secret" wielu ludzi doznało poważnego szoku i zdumienia. Jak to? - pytali. Czy rzeczywiście to, o czym myślimy ma wpływ na to, czego doświadczamy? Odpowiedź jest jedna: TAK! Doświadczamy tego, na czym najczęściej skupiają się nasze myśli, na zasadzie podobne przyciąga podobne. Kiedy w Twoim umyśle dominują myśli przyjemne i twórcze - doświadczasz przyjemności, jeśli występuje te złe, przygnębiające - to wszechświat odpowiada na nie dając Ci coraz więcej powodów do niezadowolenia. Doskonale opisują to John Assaraf:

Naszym zadaniem - jako istot ludzkich -jest bezustanne myślenie o tym, czego chcemy, sprawianie, by to, czego chcemy, było w naszym umyśle absolutnie jasne i dokładnie
określone, tym samym ożywiamy jedno z największych praw we Wszechświecie, prawo
przyciągania. Stajesz się tym, o czym najczęściej myślisz, ale także to przyciągasz.
Twoje obecne życie jest odbiciem Twoich przeszłych myśli. Dotyczy to wszystkich
wspaniałych rzeczy, a także tych, które nie budzą Twojego zachwytu. Ponieważ przyciągasz do siebie to, o czym myślisz najczęściej, łatwo możesz sprawdzić, jakie były Twoje dominujące myśli w każdej dziedzinie Twojego życia, dotyczą one bowiem tego, czego doświadczyłeś. Do tej chwili! Teraz poznajesz Sekret i dzięki tej wiedzy będziesz mógł wszystko zmienić.
Osiąganie sukcesów


Myśl ma twórczą moc. Wszystko co człowiek stworzył i wprowadził do użytku najpierw pojawiło się w jego umyśle, jako idea, myśl którą chciał urzeczywistnić. Kiedyś śmieszne wydawały się wizje lotów w kosmos, albo rozmawiania ze sobą na duże odległości - ludzie nie mogli uwierzyć, że coś takiego może stać się prawdą, a jednak ktoś uwierzył i dążył do tego, aby te plany zrealizować. Dzisiaj ludzkość dysponuje rakietami kosmicznymi, telefonami komórkowymi i internetem, więc badanie kosmosu i nieograniczona komunikacja nie jest czymś dziwnym.

W Sekrecie Lisa Nichols mówi:
Prawo przyciągania tak naprawdę jest posłuszne. Kiedy myślisz o rzeczach, których
pragniesz, i skupiasz się na nich ze wszystkich sił, to prawo przyciągania daje Ci dokładnie to, czego pragniesz, za każdym razem. Kiedy się skupiasz na rzeczach, których nie chcesz - „Nie chcę się spóźnić, nie chce się spóźnić" - prawo przyciągania nie reaguje na to, czego nie chcesz. Objawia się tym, o czym myślisz, i to coś będzie się uparcie pojawiać. Prawo przyciągania nie jest uprzedzone wobec tego, co stanowi przedmiot czyichś pragnień czy niechęci. Kiedy się skupiasz na czymś, bez względu na to, co to jest, powołujesz to do istnienia.
Jesteśmy niczym nadajniki radiowe, nastrajamy się na określone częstotliwości i dzięki temu wysyłamy sygnał do Wszechświata, Boga, czy jak chcesz inaczej nazwać tą wyższą siłę, o tym jak się czujemy i co posiadamy. Wszechświat odbiera nasze wibracje i stwarza dla nas taką rzeczywistość, jaka dominuje w naszym umyśle. To proste - jesteś swoimi myślami. Jeśli w nich czujesz się dobrze, masz wysokie osiągnięcia i wiedzie Ci się w życiu, to Wszechświat zrobi wszystko, aby Twoje wewnętrzne wyobrażenie pokryło się z rzeczywistością, dopasuje ją więc wedle Twoich myśli.

To jest Prawo Przyciągania, Prawo które mówi nam, że wszystko jest dla nas osiągalne, że możemy doświadczyć w życiu tego, czego chcemy, ale najpierw musimy zobaczyć to w swoich umysłach i w to uwierzyć. W Biblii napisano: wedle wiary waszej niech wam się stanie. Nie ma takiej rzeczy którą człowiek mógłby wymyślić i w którą uwierzyć, a która nie mogłaby stać się rzeczywistością. Odbiornik zawsze odpowiada na sygnał nadajnika.

Badania fizyków kwantowych mówią jasno: ludzka rzeczywistość jest tworem plastycznym, myśl ma twórczą moc, a my nie jesteśmy jedynie obserwatorami - jesteśmy twórcami. Mamy dwie możliwości, możemy tworzyć świadomie to, czego chcemy doświadczać lub nieświadomie, to co nie jest dla nas dobre. Sekret tkwi w zrozumieniu zasad funkcjonowania elementarnego prawa rządzącego naszym światem. Myślisz, że będzie dobrze - stanie się tak. Masz czarne myśli - ziszczą się. Od tego nie ma ucieczki, to działa zawsze i wszędzie w każdym zakątku tego świata.

Myśli, które powstają w naszych głowach mogą przeistoczyć się we wspaniałe doświadczenia, ale mogą też stać się przyczyną naszych nieszczęść. Podobne przyciąga podobne. W książce "Potęga podświadomości" Joseph Murphy pisze:
Wszystko, co przeżywasz i robisz, wszelkie wydarzenia i okoliczności twojego życia
to reakcje podświadomości na twoje myśli. A zatem nie przedmiot wiary sprawia to
wszystko, ale samo jej istnienie w twoim umyśle. Uwolnij się od błędnych przekonań i
poglądów, od ślepych przesądów i bezzasadnych leków, jakie dręczą ludzkość. Uwierz za to w niezmienne, wieczne realia i prawdy życia. Wtedy bowiem zmierzać będziesz naprzód i ku górze - ku Bogu.
Gdziekolwiek się znajdziesz, rozejrzyj się, a stwierdzisz, że przeważająca większość
ludzi wiedzie życie ograniczone do spraw powierzchownych. Psychiczne i umysłowe procesy we własnym wnętrzu zaprzątają jedynie garstkę światłych ludzi. Pamiętaj jednak, że to właśnie twoje życie wewnętrzne - czyli myśli, uczucia i wyobrażenia - stwarza świat zewnętrzny. Dlatego te jedyna twórcza siła jest podświadomość i wszystko, cokolwiek znalazło wyraz w świecie naszych zmysłów, stworzyła - świadomie lub nieświadomie - moc podświadomości albo umysłu.
Myśli kreują rzeczywistość, są jej tworzywem, są substancją, z której powstają prawdziwe doświadczenia. Polecam obejrzenie filmu "The Secret" i zapoznanie się z książką Josepha Murphego "Potęga podświadomości". Sekret szczęścia tkwi w nas samych - wystarczy go tylko odkryć i użyć.

3 komentarze:

  1. "Myśli kreują rzeczywistość, są jej tworzywem, są substancją, z której powstają prawdziwe doświadczenia" - zgadza się, wystarczy zmienić schematy myślowe i wszystko, czego chcemy jest w zasięgu naszych rąk. Artykuł świetnie wyjaśnia, jak samodzielnie możemy tworzyć naszą rzeczywistość, ludzie powinni uświadomić sobie, że sami odpowiedzialni są za to, jak żyją. Jeśli ktoś chce ukształtować sobie własną rzeczywistość taką, o jakiej zawsze marzył powinien również przeczytać: http://www.styl-zycia.com.pl/jak-zmieniamy-nasza-rzeczywistosc/

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie do końca się zgodzę. Same myśli nie zmieniają rzeczywistości, praw biologii, czy fizyki. Mają tylko w jakimś stopniu wpływ na postrzeganie obiektywnej rzeczywistości. Każdy człowiek ma inną percepcję postrzegania tego, co "wydaje się być rzeczywiste" z prostego powodu: "bo każdy ma inaczej skonstruowany centralny układ nerwowy" i inaczej odbiera rzeczywistość, która "zawsze jest subiektywna" i nigdy nie będzie "obiektywna", ponieważ unerwienie mózgu jest różne u ludzi. Reasumując "człowiek jest tym w co wierzy", choć według Bernharda Russel'a istnieje tylko jeden wymiar rzeczywistości do której powinien dążyć człowiek "rzeczywistość naukowa".

    OdpowiedzUsuń
  3. Myśli otwierają przed człowiekiem wymiary które stanowią dla niego jedyną obiektywną rzeczywistość w całej gamie subiektywnych rozwiązań.One wszystkie istnieją tylko poza naszymi zmysłami a sam konkretny człowiek w danym fizcznym czasie i wymiarze to wypełnienie naturalnego programu w którym nasze istnienie jest tylko jednym z rozwiązań.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.