7 czakr głównych

grudnia 15, 2012
7 czakr głównych
Czakry są to centra energetyczne w ciele człowieka, usytuowana wzdłuż długości kręgosłupa (patrz obrazek). Wyróżniamy siedem głównych czakr, każda z nich posiada kolor, którym emanuje i odpowiada za inne aspekty naszego życia.

Zharmonizowane czakry oznaczają zdrowie fizyczne, powodzenie w życiu prywatnym, zawodowym oraz głęboki poziom szczęścia i spełnienia. Opiszę po kolei za co odpowiadają poszczególne czakry i jakim obszarom życia są podporządkowane.Czakra podstawy (inaczej korzeń) - czakra emanująca kolorem czerwonym. Odpowiada za połączenia człowieka z ziemią i jego biologiczną naturę. Odpowiedzialna jest za wszystko co związane z instynktem, czyli zaspokajanie potrzeb materialnych, seksualnych, jedzenie, picie, przetrwanie gatunku ludzkiego. To najbardziej pierwotna i oddalona od Boga część nas. Postrzeganie z jej poziomu nastawione jest na przetrwanie, powodzenie materialne i znalezienie swojego miejsca na ziemi.

Czakra sakralna - emanuje kolorem pomarańczowym. Ukierunkowana jest na szukanie przyjemności i aktywność płciową. Za jej pomocą odczuwamy radość życia, doświadczamy różnych jego przejawów zmierzając do uzyskania zadowolenia. To czakra która obejmuje strefy takie jak seks, papierosy, alkohol, narkotyki i inne używki. Z poziomu tej czakry możemy doświadczać inspiracji ale również popadać w zgubne nałogi.

Czakra splotu słonecznego - odznacza się kolorem żółtym. Odpowiedzialna jest za poczucie siły, pewność siebie, zasady i normy jakimi się kierujemy. Dzięki niej wytyczamy granice, dokonujemy wyborów. Trzecia czakra dotyczy władzy, podejmowania decyzji, oceniania tego, co jest dobre a co złe. Na poziomie tej czakry ujawnia się nasz intelekt.

Czakra serca - emanuje kolorem zielonym. Odpowiedzialna za miłość, wiarę. Jej celem jest doświadczanie miłości, połączenie z innymi ludźmi, zjednoczenie z nimi. Czakra serca jest łącznikiem między naszym ciałem a duchem, jest naszym głównym ośrodkiem energetycznym. Z poziomu tej czakry jesteśmy w harmonii ze światem, kochamy siebie i innych, przestajemy walczyć, jednoczymy się.

Czakra gardła - odpowiada jej kolor jasnoniebieski. Odpowiedzialna za akceptację samego siebie i umiejętność odpowiedniego wyrażenia siebie, pokazania swojej indywidualności. To centrum wyższych zdolności umysłowych, dokonywania ocen, rozpatrywania różnych poglądów, kształtowania przekonań. Dzięki tej czakrze wyrażamy siebie w sposób twórczy.

Czakra trzecie oko - odpowiada jej kolor ciemnoniebieski. Dzięki niej dążymy do poznania prawdziwego sensu  życia, doznania inspiracji. W niej znajduje się wyższa siła duchowa, potrzeba praktyk duchowych i połączenia z boskością.

Czakra korony - odpowiada jej kolor indygo/fioletowy lub biały.  Reprezentuje ona energię kosmiczną, dążenie do boskości, życie duchowe. Odpowiedzialna za pełne połączenie z Bogiem, świętość, nieograniczoną wiedzę. Ludzie z rozwiniętą czakrą korony nie zwracają uwagi na materialną sferę życia, wolą przebywać na łonie natury i cieszyć się jej pięknem.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.